Pyrkon powraca


W długi weekend, za sprawą Pyrkonu, Poznań zamieni się w stolicę fantastyki. Miłośnicy gier, filmów, komiksów czy literatury z gatunku fantasy ponownie będą mogli zanurzyć się w swój ulubiony świat. Wydarzenie odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich i potrwa od piątku do niedzieli.

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku i wzięło w niej udział około 600 osób. Impreza cieszyła się coraz większą popularnością – Pyrkon 2019 zgromadził ponad 52 000 uczestników. Teraz festiwal powraca w dwudziestej, jubileuszowej odsłonie. Fani fantastyki po dwóch latach pandemicznej przerwy zawitają do Poznania, gdzie będą czekać na nich trzy dni świetnej zabawy.

Festiwal jest także doskonałą okazją, by spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami książek, twórców gier, komiksów czy RPG. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu warsztatach, wykładach i wystawach, koncertach, pokazach, a także prestiżowym konkursie cosplay – Maskaradzie – podczas którego pyrkonowicze zaprezentują swoje przebrania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz