Punkt Profilaktyki Intymnej będzie działał dłużej


Punkt Profilaktyki Intymnej mieszczący się obecnie w POSUM, będzie działał co najmniej przez kolejne trzy lata – tak zdecydowali radni podczas dzisiejszej sesji. Projekt, który początkowo był tylko pilotażowy, okazał się wielkim sukcesem miasta. W Punkcie Profilaktyki Intymnej można skorzystać m.in. z konsultacji i porad lekarskich przez 7 dni w tygodniu. Poznanianki i poznaniacy mogą tam liczyć na pomoc ginekologów i urologów, a także zbadać się profilaktycznie.

Punkt Profilaktyki Intymnej

– Punkt nikogo nie wyklucza: korzystają z niego również osoby nieubezpieczone, niezameldowane w Poznaniu, słabo mówiące po polsku – wylicza Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. – To miejsce, w którym każdy może skorzystać z profesjonalnej pomocy w bezpiecznej przestrzeni. Ponad pięć lat funkcjonowania, tysiące przyjętych pacjentek i pacjentów to najlepszy dowód na to, jak bardzo takie miejsce było w Poznaniu potrzebne.

Co ważne – pacjenci nie płacą za badania, a gabinet – jeśli jest taka potrzeba – dostępny jest nawet w nocy. Jest także przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

– Punkt rozszerza swoją ofertę – tym razem dodajemy badania profilaktyczne w kierunku raka jąder i najądrzy, a także możliwość wykonania testów w kierunku raka jajnika – wyjaśniała podczas sesji Joanna Olenderek, zastępczyni dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. – Będzie można wykonać też wymazy i badania dotyczące wirusa brodawczaka ludzkiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz