Puchar Świata florecistek w Poznaniu


186 najlepszych florecistek świata z 30 krajów przyjechało do Poznania, by w hali UAM na Morasku walczyć o punkty rankingowe Pucharu Świata. W tym gronie jest aż 8 medalistek olimpijskich i 3 ze złotymi krążkami z igrzysk. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa. Rywalizacja rozpocznie się w piątek.

– Jestem bardzo szczęśliwa mogąc gościć w hali naszej uczelni zawody Pucharu Świata we florecie kobiet – powiedziała prof. Bogumiła Kaniewska – rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Cieszę się, ponieważ Uniwersytet im. Adama Mickiewicza od wielu lat, dzięki wielu osobom dba o rozwój tej dyscypliny i o rozwój sportu. Czuję satysfakcję, ponieważ chociaż nie jesteśmy uczelnią sportową, to liczymy się w wielu sportach, m.in. we florecie kobiet. Pięć naszych studentek jest w reprezentacji Polski na ten turniej, dlatego mocno trzymam kciuki szczególnie za nasze florecistki, ale i za całą reprezentację Polski. Jest to szczególny moment także ze względów osobistych, bo o te zawody w Poznaniu walczył, jakże nam bliski, tragicznie zmarły dr Mateusz Witkowski. Dziękuję całemu zespołowi organizacyjnemu i Studium Sportu UAM za zaangażowanie w przygotowanie tak prestiżowego wydarzenia.

– Bardzo dziękuję pani rektor, organizatorom tych zawodów za pracę przy tym projekcie – dodał Jacek Słupski, dyrektor generalny Polskiego Związku Szermierczego. – Liczymy na to, że zawodniczki zrealizują założenia trenerów, mam nadzieję, że pokażą się z dobrej strony. Nowy trener reprezentacji wyznaczył sześć florecistek do turnieju drużynowego, cztery z nich będą wybrane do niedzielnej rywalizacji. Trzymamy kciuki za dobry start i udany początek boju o igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz