Przystankowe udogodnienia


Pasażerów jadących autobusami linii 82, 91 i 95 z Ogrodów w kierunku Sołacza z pewnością zaskoczy ich podjazd do przystanku tramwajowego linii 7, przy skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiego z Przybyszewskiego i Żeromskiego. Autobusy się tam zatrzymują i można wygodnie przesiąść się do tramwaju (także linii 2 i 8). Jest to niewątpliwe udogodnienie dla pasażerów, chociaż ci mają też taką możliwość na Ogrodach, gdzie jest w pobliżu pętla tramwajowa.

Podjazd do przystanku tramwajowego przy ulicy Dąbrowskiego (funkcjonuje to od 1 października)  niewątpliwie skraca  też przejazd autobusom na tym odcinku trasy, ponieważ nie muszą one stać w długim ogonku samochodów oczekujących na zielone światło ruchliwego węzła ulic Dąbrowskiego i Przybyszewskiego.

Autobusy wspomnianych linii nadal zatrzymują się za tym skrzyżowaniem, czyli już na ulicy Żeromskiego. Oznacza to, że odległość między przystankami autobusowymi na tym odcinku należy do najkrótszych w mieście! Liczy niespełna sto metrów!

Takich przystanków tramwajowo-autobusowych jest coraz więcej w Poznaniu, np. przy ulicy Bukowskiej, rondzie Nowaka Jeziorańskiego i Głogowskiej. Podjazdy autobusom na przystanki ułatwiają zbudowane przepusty. Przystanki tramwajowe wykorzystywane są też przez autobusy nocnych linii.

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Świątek

Dodaj komentarz