Kolorowy przystanek sposobem na wandalizm


W sobotę, 24 maja wiaty na dwunastu przystankach autobusowych transportu miejskiego w Poznaniu zmienią swój wygląd. Uczniowie ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych chwycą za pędzle i odmalują je według własnych projektów, które zwyciężyły w konkursie głosami internautów.

 

przystanek
Wiaty przystankowe zostały wytypowane przez MPK Poznań i ZTM Poznań i należą do najczęściej niszczonych w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, które biorą udział w akcji.

Pomysłodawcą akcji, do której przyłączył się Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, jest Grupa Inicjatywna Mieszkańców „Przystanek Folwarczna”. Inicjatywa wspierana jest przez Miasto Poznań, w ramach projektu „Poznań promuje sztukę nie wandalizm”.

Konkurs „Przystanek jak malowany” ma na celu przeciwdziałanie aktom niszczenia mienia na przystankach transportu publicznego. Skala tego zjawiska nie maleje, w ubiegłym roku ZTM Poznań wydał na usuwanie aktów wandalizmu około 70 tys. złotych. Za takie pieniądze można kupić i zamontować kilkanaście wiat na przystankach.

Dodaj komentarz