Przetarg na odnowę kolejnych ulic w centrum Poznania


Więcej zieleni, wygodne chodniki, przebudowa torowisk, przystanek w nowym miejscu – taki jest plan na metamorfozę kolejnych ulic w centrum Poznania. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy południowej jezdni Pl. Wolności z fragmentami ul. Ratajczaka i 27 Grudnia, wraz z możliwością rozszerzenia zadania o okolicę Okrąglaka.

– Kontynuujemy realizację planu ożywienia centrum Poznania. Celem tych działań jest stworzenie atrakcyjnej dla poznaniaków i turystów estetycznej przestrzeni, przyjaznej pieszym, z ograniczonym ruchem samochodowym i sprawnym transportem publicznym, co w konsekwencji ma doprowadzić do pobudzenia handlu i usług w śródmieściu. Dążymy do tego, by centrum naszego miasta było zielone i bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przetarg dotyczy kontynuacji Programu Centrum, czyli planu odnowy ul. Św. Marcin i sąsiednich ulic. Przewidziana jest przebudowa południowej jezdni placu Wolności, na której jest torowisko tramwajowe, razem z fragmentami ul. 27 Grudnia oraz Ratajczaka. Wykonawca zajmował będzie się kompleksową przebudową infrastruktury podziemnej, torowisk, jezdni, chodników, nasadzeniami zieleni. Nie zabraknie elementów małej architektury, takich jak ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz