Przedszkole nr 90 zaprasza na „drzwi otwarte” w sobotę


Mające ponad 50-letnią tradycję Przedszkole nr 90 im. Jana Brzechwy przy ulicy Winklera 9/11 zaprasza w sobotę, 11 marca 2023 r. w godz.10:00-12:00 na tzw. „drzwi otwarte”. Placówka jest częścią Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu i posiada dużą bazę sportową i przestrzenie.

Przedszkole nr 90 funkcjonuje od lat 70 – tych przy ulicy Winklera 9/11, w centrum Poznania, ale z dala od hałasu i zgiełku ulic. Placówka liczy 7 oddziałów dla dzieci w wieku 3-6 lat i czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00-17:00.

Dysponuje przestronnymi, słonecznymi salami, dobrze wyposażonymi w bazę dydaktyczną, którą na bieżąco uzupełniamy o nowe elementy. W każdej sali stworzone są kąciki zainteresowań, dzięki którym dzieci podczas zabawy rozwijają swoje umiejętności. Korzystamy z tablic interaktywnych, które umożliwiają poznać dzieciom, to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.

Posiada również zielony, bezpieczny ogród z dobrze wyposażonym placem zabaw (piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie), w którym dzieci mogą zarówno odpocząć jak i swobodnie się pobawić.

Należy podkreślić, że Przedszkole nr 90 przykłada dużą wagę do zdrowego odżywiania, a to umożliwia własna kuchnia spełniająca wymogi sanepidu oraz wykwalifikowana kadra. Przedszkolaki cyklicznie uczestniczą w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez dietetyka, podczas których rozwijają umiejętności kulinarne i poszerzają wiedzę z zakresu zdrowego żywienia. Placówka jest również w projekcie „Przedszkoli promujących zdrowie”.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

1 komentarz

  1. AnnaB pisze:

    Jeśli ktoś się zastanawia, do którego przedszkola posłać swoją pociechę, to w pełni polecam przedszkole nr 90. Ja do dzisiaj nie mogę złego słowa powiedzieć. Nie zamieniłabym na żadne inne.

Dodaj komentarz