Propozycje na weekend w Poznaniu


Na poznaniaków, poznanianki oraz przebywających w mieście turystów czeka w ten weekend wiele atrakcji.

SOBOTA

Kejtrówka i Latające Psy na Cytadeli

Pokazy psich umiejętności, porady na temat zwierząt, warsztaty i konkursy dla dzieci – to i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki na Cytadeli podczas Kejtrówki. Tradycyjnie można będzie zobaczyć też latające psy, czyli czworonogi, które zmierzą się w dyscyplinie dogfrisbee. Impreza będzie się odbywać dwa dni – w sobotę i niedzielę.

Park Cytadela

Godz. 10:00 – 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na Poznan.pl, Facebooku – na stronie wydarzenia oraz profilu Kejter też poznaniak. O zawodach dogfrisbee można przeczytać na stronie  latajacepsy.org.

Zielone Wyspy Poznania

W każde letnie sobotnie popołudnie przewodniczka lub przewodnik Traktu Królewsko-Cesarskiego oprowadza chętnych po najciekawszych, najbardziej charakterystycznych, ale też mniej znanych miejscach w sercu Poznania. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie zielonym wyspom, w szczególności rzekom. Uczestnicy wycieczki prześledzą relacje między przyrodą a człowiekiem, które nieraz układały się w mieście burzliwie. Trasa przechadzki powiedzie z Ostrowa Tumskiego przez Chwaliszewo i Groblę, na dawne Stare Miasto.

Zbiórka: Most Biskupa Jordana

Godz: 17:00

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na stronie Bramy Poznania.

Lato na Madalinie

Teatr, zajęcia plastyczne, rękodzieło, chińska sztuka walki Tai Chi – określana też jako gimnastyka medytacyjna – na osoby, które odwiedzą w weekend dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Madalińskiego, czeka kontakt z szeroko rozumianą sztuką. Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji najmłodszych są także tor wodny, trampoliny, strefa plażowa i strefa dziecięca, wielkie planszówki, animacje itp. Atrakcje w ramach Lata na Madalinie czekają na poznaniaków i turystów także w niedzielę.

ul. Madalińskiego 17

Godz. 10:00 – 19:00

Wstęp wolny

Więcej informacji o planowanych wydarzeniach można znaleźć na Facebooku.

Dźwięki wokół Cybiny

Jakie dźwięki można usłyszeć nad Cybiną? Szum rzeki, kumkanie żab czy może hałas aut? Uczestnicy sobotnich warsztatów wcielą się w rolę tropicieli dźwięków. Przemierzą wspólnie brzegi rzeki, wsłuchają się w otaczające odgłosy, a potem nagrają je za pomocą profesjonalnego sprzętu. Wszystkie nagrania trafią na dźwiękową mapę Poznania – Fonomapę. Będzie można ich posłuchać na jednym ze stanowisk na wystawie czasowej oraz we własnym domu za pośrednictwem strony www.fonomapa.com. Warto dodać, że w Galerii Śluza cały czas można oglądać wystawę „Dźwięki wokół Cybiny”.

Galeria Śluza, ul. Dziekańska 2

Godz. 11:00 i 14:00

Wstęp wolny (obowiązują zapisy – e-mail: wydarzenia@pcd.poznan.pl)

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie Bramy Poznania.

Koncert „Kochajmy zwierzęta”

Wokalistka Ewa Michrowska (uczestniczka V edycji The Voice of Poland) i Jacek Skowrónski (aranżer, pianista i kompozytor) zaprezentują w duecie standardy muzyki rozrywkowej i te z najnowszych list przebojów – wszystko w autorskich aranżacjach. Artyści przygotowali specjalny program piosenek o świecie zwierząt i przyrody. Ich występ urozmaici spotkanie kynoedukacyjne z udziałem dwóch psów rasy bearded collie. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji Lato z Estradą.

Park przy ul. Browarnej

Godz. 17:00

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na stronie Lato z Estradą.

Przejażdżka niezwykłym autobusem 

W najbliższą sobotę na liniach turystycznych pojawi się wyjątkowy autobus – Urbino 12, które będzie kursowało na liniach 100 i 102. To pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino. Pojazd został wyprodukowany w fabryce w Bolechowie w 1999 roku. Pod wieloma względami był on awangardowy: rozwiązania, które zostały w nim zaproponowane, takie jak np. funkcja przyklęku czy ABS, były w tamtych czasach nowością w Polsce.

Autobus będzie jeździł po terenie Starego Miasta (Wildzie, Łazarzu, Jeżycach, Śródce)

Od godz. 11:00

Bilety: jednoprzyjazdowy – 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy), jednodniowy – 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy)

Więcej informacji można znaleźć na stronie Poznan.pl oraz MPK. Szczegółowy rozkład jazdy oraz cennik znajduje się tutaj.

NIEDZIELA

Koncert w Parku Wilsona 

W parku Wilsona odbędzie się koncert poświęcony twórczości Ewy Demarczyk. Na scenie wystąpią utalentowani wokaliści, początkujący i zaawansowani. Podczas spotkania wybrzmią najbardziej znane utwory artystki, takie jak „Rebeka”; „Grande Valse Brillante” czy „Groszki i róże”, ale nie zabraknie też tych mniej popularnych – np. „Imię Twe” czy „Skrzypek Hercowicz”. Wokalistom na scenie towarzyszyć będzie zespół.

Muszla koncertowa w park Wilsona, ul. Głogowska

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

Poznań w obliczu zarazy

Intrygujące opowieści i nieznane fakty – to wszystko czeka na osoby, które wezmą udział w niedzielnym spacerze po Starym Mieście. Przewodnik oprowadzi chętnych po miejscach związanych z zarazami nękającymi Poznań i opowie o walce z nimi. Na zakończenie można będzie odwiedzić Galerię w Bramie i obejrzeć wystawę pt. „Poznań w Pandemii”. Organizatorami akcji są Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej oraz Fundacja Kreaktywator.

Stary Rynek

Godz. 12:15

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

Swingująca Starówka

Jazz tradycyjny ponownie zagości na Starym Rynku. Przed Odwachem wystąpi Dixie Company. Poznańska formacja od ponad dwudziestu czterech lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Ma koncie ma 6 płyt. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. W ramach wydarzenia na gości czeka również Mała Akademia Jazzu.

Stary Rynek, przed Odwachem

Godz. 12.15

Więcej informacji można znaleźć na stronie zespołu.

Koncerty Sołackie

Osoby, które wybiorą się nad Rusałkę, będą mogły posłuchać muzyki na żywo. W najbliższą niedzielę wystąpi zespół Kilka Czułości. Organizatorem cyklu koncertów są Rada Osiedla Sołacz, Towarzystwo Przyjaciół Sołacza i Restauracja Rusałka.

Scena nad Rusałką, Restauracja Rusałka, ul. Golęcińska 27

Godz. 19:00

Wstęp wolny

Więcej informacji można znaleźć na stronie Poznan.pl. AJ

 

Dodaj komentarz