Propozycje na weekend w Poznaniu


Ostatnie dni czerwca przyniosą szeroki wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu. Świętowanie Imienin Miasta, Festiwal Animator, Marsz Równości, Targ Śródecki – to tylko część propozycji na weekend w Poznaniu.

Botaniczna Piątka

PIĄTEK 28.06.

Świętowanie Imienin Miasta 

Koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, seanse filmowe, pokazy kulinarne, spacery z przewodnikiem – to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Imienin Patronów Poznania: świętych Piotra i Pawła. Wszystko to czeka na mieszkańców i mieszkanki miasta na placu Kolegiackim, Ostrowie Tumskim i Śródce. Wydarzenie będzie trwać także w sobotę i niedzielę.

Różne lokalizacje i godziny

Bilety: wstęp wolny

Więcej informacji na stronie UMP.

Festiwal Animator

Poznaniacy i poznanianki będą mieli okazję zobaczyć setki filmów z całego świata podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Wydarzenie jest także okazją do poznania technologii VR, spotkań z wyjątkowymi twórcami, wzięcia udziału w imprezach towarzyszących i wielu innych atrakcjach. Festiwal trwa także w sobotę i w niedzielę. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie UMP.

Różne lokalizacje i godziny

Bilety: 160/250 zł (karnet), 16/22 zł (pokazy filmowe), 16 zł (pokazy Animatora dla dzieci), 22 zł (spotkania, Masterclass, wydarzenia specjalne, warsztaty, doświadczenia VR)

Więcej informacji na stronie festiwalu

Przegląd nowego kina włoskiego 

Kino Pałacowe zaprasza na 3. edycję Cinema Italia Oggi – przeglądu nowego kina włoskiego. W piątek na ekranach zagości „Lubo”, w sobotni wieczór publiczność będzie mieli okazję zobaczyć „El paraíso” i  „A nie mówiłem?”. W niedzielę emocji dostarczą „Comandante” oraz „Jak owce wśród wilków”.

Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82

Różne godziny seansów

Bilety: 20 zł

Więcej informacji na stronie Kina Pałacowego

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz