Propozycje na weekend w Poznaniu


W nadchodzący weekend poznaniacy i poznanianki będą mogli wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach. W piątek i sobotę ruszą jarmarki świąteczne. Miłośnicy roślin będą mogli podziwiać okazy z całego świata na wystawie orchidei, bonsai i sukulentów, a Targi Hobby z pewnością zainteresują pasjonatów różnych dziedzin.

Jarmark Świąteczny

Piątek 17.11

Otwarcie jarmarku na placu Wolności

Organizatorzy zapraszają na wielkie otwarcie jarmarku świątecznego Betlejem Poznańskie. Wśród atrakcji znajdą się m.in. karuzele, stoiska z przysmakami oraz prezentami, a także – po przerwie – młyńskie koło.

plac Wolności

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Światowa wystawa orchidei, bonsai i sukulentów

Kolorowe kwiaty, orchidee, a także drzewka bonsai i sukulenty z całego świata pojawią się w najbliższy weekend na stadionie Enea. W ramach wydarzenia przygotowano instalacje artystyczne, pokazy, prelekcje i warsztaty.

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17

Godz. 10:00

Bilety: od 45 zł

Więcej informacji na stronie

Hiatus Festival – festiwal muzyki elektronicznej i niezależnej

Po raz czwarty CK Zamek zaprasza na festiwal muzyki elektronicznej i niezależnej. Na scenie wystąpią między innymi: Antonina Nowacka, SKi, Krenz. Wydarzenie potrwa do 18 listopada.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 20:00 (piątek, sobota)

Bilety: od 50 zł

Więcej informacji na stronie

Tromboholizm – Poznań Trombone Music Festival

Nadchodzi szósta edycja święta puzonu. Podczas trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w koncertach, wykładach i lekcjach indywidualnych. Gośćmi tegorocznej edycji będą między innymi Kris Garfitt, Jarosław Meisner, Louise Pollock, Wojciech Prokopowicz.

Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego, ul. Św. Marcin 87

Godz. 9:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Koniec Świata

Koniec Świata to grupa z Katowic znana z utworów takich jak „Oranżada”, czy „Dziewczyna z naprzeciwka”. Koncert odbędzie się w ramach trasy Folk Tour’23, motywem przewodnim będą piosenki folkowe.

2progi, al. Niepodległości 36

Godz. 20:00

Bilety: od 70 zł

Więcej informacji na stronie

Pływanie o zmierzchu

W najbliższy piątek odbędzie się wernisaż wystawy Agi Nowackiej i Zofii Tomczyk. „Pływanie o zmierzchu” to przestrzeń, w której autorki eksplorują przenikanie się form wizualnych i dźwięków. Wystawa będzie czynna do 31 grudnia.

Galeria Miejska Arsenał, ul. Szyperska 2

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Koncert z okazji 50-lecia Katedry Dyrygentury Chóralnej

Na scenie wystąpią między innymi Chór Kameralny Musica Viva Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego, Politechniki Poznańskiej Volantes Soni. Koncert poprowadzi Sławomira Raczyńska.

Aula Nova, pl. Stuligrosza 1

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Wiwisekcja w jurcie

Spektakl teatru asz.teatr. Podczas pokazu bohaterowie rozmawiają o emocjach i różnych wyborach. Poza tematami skłaniającymi do refleksji artyści oferują również zwroty akcji i terapię śmiechem.

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 18:30

Bilety: 20-30 zł

Więcej informacji na stronie

Całe życie w dresach

Spektakl to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką dziecka z niepełnosprawnością. Główna postać, grając samą siebie, opowiada o życiu i doświadczeniach z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Barak Kultury, Al. Marcinkowskiego 21

Godz. 19:00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy mailowe: Mateusz@BarakKultury.pl

Więcej informacji na stronie

Banyś/Smoliński/Kucz Quartet

Muzycy zapraszają na porywający koncert jazzowy. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Akademia Dobrych Dźwięków, we współpracy z festiwalem Tromboholizm.

Klub Muchos, ul. Feliksa Nowowiejskiego 13/15

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Filip Merski – wiolonczela solo

Filip Merski to poznański wiolonczelista i autor baśniowych kompozycji. Artysta tworzy muzyczne obrazy, z których powstaje opowieść. Słuchacze przeniosą się do magicznego świata natury ziemskiej i kosmicznej.

Dom Tramwajarza / Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 20:00

Bilety: 30 zł

Więcej informacji na stronie

Republika marzeń

Republika marzeń to spektakl oparty na motywach powieści Brunona Schulza. Jego twórczość to dla teatralnych artystów wyzwanie. Autorzy odkrywają metafory Schulza jako ukrytą w słowach siłę uruchamiania skojarzeń, inspirowania działań, wywoływania ruchu. Przeplatają różnorodne motywy jak w orientalnych arabeskach, budując niezwykły świat.

Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8

Godz. 20:00

Bilety: od 40 zł

Więcej informacji na stronie

Sobota 18.11

Otwarcie jarmarku świątecznego na targach 

Na targach przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie zaplanowano pokazy artystyczne, animacje i koncert. Podczas otwarcia będzie można skorzystać z wielu stałych atrakcji, takich jak największe w Poznaniu młyńskie koło. Na scenie wystąpi m.in. Dagadana.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Targi Hobby

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja Targów Hobby. To idealne miejsce, by spotkać się w gronie pasjonatów i odkryć swoje zainteresowania. W ramach wydarzenia zaplanowano pokazy, turnieje, wystawy i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00

Bilety: od 30 zł

Więcej informacji na stronie

Dzień z e-hindi 

Organizatorzy zapraszają na święto języka hindi w Poznaniu. Uczestnicy będą mogli poznać kulturę, język i zwyczaje Indii. W ramach wydarzenia zaplanowano pokazy tańca bollywood, koncert klasycznej muzyki indyjskiej, prezentacje, warsztaty i wiele innych.

Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Opowieści o Łazarzu 

W trakcie wydarzenia odbędzie się spotkanie i spacer podsumowujący projekt „Opowieści zez Fyrtla: Fajrant na Łazarzu”. Uczestnicy będą mogli obejrzeć powstałe przy projekcie nagrania, na których seniorki i seniorzy opowiadają jak spędzali czas wolny na Łazarzu.

Klub Krąg, ul. Dmowskiego 37

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Czarnoksiężnik Oz

Organizatorzy zapraszają na adaptację powieści Lymana Franka Bauma w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Widzowie przeniosą się do magicznego świata, w którym rządzi wielki Czarnoksiężnik.

Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 11:00 i 13:00 (sobota, niedziela)

Bilety: 50-70 zł

Więcej informacji na stronie

Strachy na lachy – oprowadzanie dla rodzin

Strzygi, skrzaty, wodniki, rusałki i wiele innych stworzeń to elementy wierzeń naszych przodków. Gdzie podziały się te wszystkie istoty towarzyszące kiedyś ludziom? Odpowiedź będzie można uzyskać podczas oprowadzania po ekspozycji głównej.

Brama Poznania, ul. Gdańska 2 (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci)

Godz. 11:00

Bilety: 30 zł od rodziny

Więcej informacji na stronie

Horror shorts

Program przygotowany przez Raela Montecucco to podróż po nadnaturalnych zjawiskach, przekraczających prawa natury i ramy logicznego myślenia. Wydarzenie odbywa się w ramach Short Waves Festival.

Kino Muza, ul. Święty Marcin 30

Godz. 22:30

Bilety: od 15 zł

Więcej informacji na stronie

Poznaniacy na krańcach świata

Podczas spaceru przewodnik przybliży sylwetki poznańskich podróżników. Uczestnicy będą mogli poznać historie osób, które wyruszyły w odległe zakątki świata. Będą to opowieści, które wydarzyły się naprawdę, mimo że przypominają scenariusze przygodowych filmów.

Start: plac Ratajskiego

Godz. 10:00 i 15:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Dyżur w eksperymentalnym ogrodzie dziedzictwa

Organizatorzy zapraszają na cykl dyżurów pod nazwą Spotkanie w Ogrodzie. Uczestnicy spędzą czas w otoczeniu natury, a także poznają zagadnienia etnobotaniki i permakultury. Zainteresowani dowiedzą się więcej na temat tworzenia naturalnych kosmetyków.

Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Oprowadzanie po Collegium Martineum

Podczas zwiedzania poruszone zostaną tematy powojennych losów Dzielnicy Cesarskiej i formowania się nowych, komunistycznych władz w mieście. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak funkcjonowało wojewódzkie serce partii i gdzie rezydował I sekretarz.

Centrum Szyfrów Enigma, ul. Święty Marcin 78

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Irena

Kiedy rozpętała się II wojna światowa, Irena Sendlerowa miała 29 lat. Już wtedy działała na rzecz najsłabszych. Spektakl w reżyserii Briana Kite nawiązuje nie tylko do historii Ireny Sendlerowej, ale pokazuje również losy innych bohaterów.

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e

Godz. 16:00 i 19:00 (sobota) 13:00 i 17:00 (niedziela)

Bilety: 50-140 zł

Więcej informacji na stronie

Spektakl „Oddychaj”

Pomysł na spektakl „Oddychaj” pojawił się w czasie lockdownu. Powstał z fascynacji twórczością współczesnej poetki i tłumaczki Julii Fiedorczuk. Bohaterka spektaklu jest odizolowana od świata zewnętrznego i tworzy swój własny „ekokosmos”.

Teatr U Przyjaciół, ul. Mielżyńskiego 27/29

Godz. 19:00

Bilety: 35 zł

Więcej informacji na stronie

Królowe – kobieca muzyka wszech czasów

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowy koncert z najbardziej znanymi przebojami. Uczestnicy usłyszą utwory legendarnych artystek: Arethy Franklin, Tiny Turner, Adele, Whitney Houston, Barbry Streisand, Madonny czy też Beyoncé.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 19.30,

Bilety: od 100 zł

Więcej informacji na stronie

Niedziela 19.11

Powstanie Wielkopolskie 1806 roku

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zapraszają na przechadzkę tematyczną „Powstanie Wielkopolskie 1806 roku”. Spacer poprowadzi Ewa Tomaszewska.

Zbiórka: Stary Rynek przed pałacem Mielżyńskich

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Fifne targi sztuki

Ilustracje, ceramika, rzeźby, tkaniny, biżuteria, rysunek, wyroby z drewna, wosku i wiele innych przedmiotów pojawi się na Fifnych targach w najbliższą niedzielę. To wydarzenie zrzeszające lokalnych artystów, rzemieślników i miłośników sztuki.

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 12:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Gramofon Gar 

Organizatorzy zapraszają na III wieczór z płytą winylową, spotkanie poprowadzi Sebastian Konrad. Prowadzący przedstawi swoje ulubione utwory, uczestnicy mogą przynieść również swoje płyty winylowe.

Dom Tramwajarza/ Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Dizzy Boys – 10th Birthday

Artyści zapraszają na urodzinowy koncert. W repertuarze Dizzy Boyz Brass Band znajdują się znane hity takich artystów, jak Pharrell Williams, Bruno Mars czy Justin Timberlake. Zespół ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i Europie.

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz. 19:00

Bilety: 80 zł

Więcej informacji na stronie

Leszek Możdżer i Orkiestra MACV

Muzycy zapraszają na koncerty odbywające się w ramach jesiennego tournée. Na scenie wystąpi Leszek Możdżer i Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV z gościnnym udziałem multiperkusjonistki, Patrycji Betley.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 19:00

Bilety: 200-499 zł

Więcej informacji na stronie

Dream Wife

Zespół Dream Wife wraca do Polski, gdzie zagra dwa koncerty. Grupa pochodzi z Londynu, ich brzmienia to mieszanka punk rocka, muzyki pop i indie rocka.

Pod Minogą, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8

Godz. 20:00

Bilety: od 95 zł

Więcej informacji na stronie

MG

 

Dodaj komentarz