Mecz Enea Basket Poznań
W pierwszym lutowym meczy koszykarze Enea basket Poznań podejmą drużynę AZS AGH Kraków. W poprzednim meczu tych drużyn, który odbył się pod koniec października lepsi byli poznaniacy. Oni też w pierwszoligowej tabeli plasują się wyżej zajmując obecnie 12. pozycję z 33 punktami na koncie. Rywale z Krakowa mają 3 punkty mniej i są na 16. miejscu.
Cityzen, ul. Droga Dębińska 10c
Godz. 14:00
Bilety: od 15 zł
Więcej na stronie wydarzenia
Pierwszy ligowy mecz Lecha w 2024 roku
Po trwającej prawie dwa miesiącach przerwy Lech Poznań wraca do zmagań o tytuł mistrza Polski. Po 19. kolejkach zajmuje 3. miejsce tracąc 8 punktów do lidera, Śląska Wrocław. Pierwszym przeciwnikiem w 2024 roku będzie Zagłębie Lubin. W rundzie jesiennej, na boisku rywala padł remis 1:1.
Enea Stadion, ul. Bułgarska 17
Godz. 20:00
Bilety: od 20 zł
Więcej na stronie klubu
Trójkąty miłosne u Sienkiewicza
Wernisaż wystawy, która zaprasza w podróż w czasie do XIX wieku, do świata stworzonego przez Henryka Sienkiewicza w powieści „Rodzina Połanieckich”. Podczas wydarzenia wykład „Jak można w małżeństwie nawet znaleźć szczęście? O zasadach romansowania w XIX wieku” wygłosi dr Rozalia Wojkiewicz z Instytutu Filologii Polskiej UAM. Będzie też można spotkać ubranych w stylowe stroje członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”, a także posłuchać występu wiolonczelistki – dr Agnieszki Brojek. Aranżacja wystawy: Wojciech Luchowski.
Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84
Godz: 13:00
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie Biblioteki Raczyńskich
Inteligenci
„Inteligenci” to komediodramat teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, który zadaje trudne pytanie: czy mimo różnic w poglądach i sposobie życia współczesna rodzina może się porozumieć? Spektakl pokazuje losy jednej rodziny i porusza problemy, jakie spotykają wszystkich.
Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18
Godz: 16:00 i 18.15
Bilety: od 130 zł
Więcej informacji na stronie teatru
Publiczność rządzi
„Publiczność rządzi” to nietypowa mieszanka teatru, kabaretu i stand-upu. Improwizowany spektakl łączy w sobie ich unikalne cechy, pobudzając wyobraźnię widzów. Publiczność może aktywnie wpływać na rozwój historii swoimi sugestiami i propozycjami, a jej pomysły są natychmiast przenoszone na scenę przez utalentowanych aktorów.
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8
Godz. 17:00 i 19:30
Bilety: 70 zł
Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej
Zakopower – Widzialne i Niewidzialne Tour
Zakopower to zespół z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej – chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty. Kompozytorem i producentem nagrań jest Mateusz Pospieszalski, a twarzą i niepodrabialnym głosem – Sebastian Karpiel-Bułecka.
Aula Artis Collegium da Vinci, ul. Kutrzeby 10
Godz: 19:00
Bilety: od 140 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Marcin Masecki Trio
Marcin Masecki to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Na swoim najnowszym albumie „Boleros y más” gra i śpiewa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chórów brazylijskich i tang argentyńskich. w Poznaniu wystąpi z trio w składzie: Marcin Masecki – fortepian, śpiew, Max Mucha – kontrabas, Jerzy Rogiewicz – perkusja.
Blue Note, ul. Kościuszki 79
Godz: 20:00
Bilety: od 99 zł
Więcej informacji na stronie klubu
Natsuko Kono – „Życie pod wodą”
To wyjątkowa okazja, by zobaczyć performance „Life Under Water” autorstwa Natsuko Kono, artystki butō mieszkającej w Niemczech. Butō to zbiorcza nazwa określająca różne rodzaje aktywności i technik tańca w Japonii. Natsuko Kono swoją pasję rozwijała, studiując sztukę performatywną w Londynie. Dziś pracuje jako tancerka, nauczycielka tańca i choreografka, prezentując swoje produkcje na renomowanych festiwalach. Założyła Akademię Butō w Serbii i prowadziła warsztaty na całym świecie
Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11
Godz. 20:00
Bilety: 60 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Dream Machine na Zamku
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia na uczestników czeka wyjątkowy eksperyment. Całonocna sesja muzyczna obejmie nie tylko koncerty, ale też wielokanałowe projekcje wideo, aranżacje przestrzeni, elementy performatywne, a także bodźce dotykowe i zapachowe. Będą przygotowane wygodne miejsca do leżenia, ale warto też zabrać swój ulubiony koc, poduszkę, przytulankę. Wystąpią: kakofoNIKT (poznańska grupa audiowizualna) oraz Liquidacje – czyli artyści i artystka światła zajmujący się sztuką Liquid Light Show.
Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82
Godz: 23:55
Bilety: 20 zł
Więcej informacji na stronie CK Zamek
18-lecie Grupy Pomarańcze
Z okazji pełnoletności grupy teatralnej wszyscy będą mogli świętować w dwa wieczory. Zaprezentowane zostaną spektakle własne oraz przyjaciół Grupy Pomarańcze.
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44
19:00-19:45 Grupa Pomarańcze – „Oszukani” (premiera)
20:00-21:00 Teatr Terminus A Quo – „Zabawa w czekanie na zabawę”
Wstęp wolny
Więcej na stronie wydarzenia
NIEDZIELA 11.02.
Chris Jarrett na Piętrze
Chris Jarrett to wybitny pianista, młodszy brat słynnego Keitha Jarretta. W swojej twórczości czerpie zarówno z muzyki klasycznej, improwizacji jazzowej, jak i europejskiej muzyki ludowej. W Poznaniu artysta zaprezentuje swój solowy materiał.
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8
Godz:
Bilety: od 50 zł
Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej
Walentynkowy koncert śląskich gwiazd estrady
To już VI edycja koncertu „Szlagierowo i z humorem” w Poznaniu. Ogromną dawkę muzyki zapewnią artyści znani z wielu stacji telewizyjnych oraz rozgłośni radiowych na Śląsku i nie tylko. Wystąpią: Alexander Martinez, Metrum Reni & Marco, Piotr Jurkiewicz, Duo Fenix – Dwa Fyniki, Mateusz Troll i Przyjaciele, a także Wesoła Biesiada – Trzy Dziołchy ze Śląska. Show poprowadzi Andrzej Miś.
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego, ul. Przybyszewskiego 37A
Godz: 17:00
Bilety: od 100 zł
Więcej informacji na stronie wydarzenia
Kosmiczny kalejdoskop
Podniebna przygoda czeka! Młodzi widzowie przedstawienia teatru Wariate wyruszą w kosmiczną podróż, a rakieta z prędkością światła przeniesie ich w międzyplanetarne przestworza. Czy na Drodze Mlecznej można napić się mleka? Jak wygląda przybysz z obcej planety? Dokąd prowadzi kosmiczny labirynt? A co Marsjanie jedzą na śniadanie? To tylko niektóre pytania, jakie staną przed małymi astronautami.
Food Fyrtel Posnania, ul. Pleszewska 1
Godz. 15:00
Wstęp wolny
Więcej informacji na stronie Food Fyrtla
O sztuce w polskim języku migowym
Oprowadzanie kuratorskim po wystawie „Powiadacze. Dialog między sztuką współczesną a średniowieczną” to okazja, by zobaczyć, jak prace artystek i artystów współczesnych współbrzmią z zabytkami średniowiecznymi. Odległe od siebie czasowo dzieła w przestrzeni wystawy rozpoczynają dialog, który sprawia, że dystans między nimi się zaciera. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Sinoracka – kuratorka wystawy, a tłumaczenie na polski język migowy zapewni Karolina Bocian, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.
Muzeum Narodowe, Al. Marcinkowskiego 9
Godzina: 12:00
Bilety: od 8 zł
Więcej informacji na stronie muzeum