Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Tymon Tymański – koncert

Tymon Tymański to artysta niezwykły. Znany ze swojej obrazoburczej i prześmiewczej stylistyki, Tymański na nowym albumie serwuje szaloną mieszankę humoru, satyry i muzycznych eksperymentów. Jego występ to prawdziwa uczta dla ducha i zmysłów, pełna artystycznych transgresji i bogactwa emocji.

Browarna Przystań, ul. Browarna 37

Godz. 20:30

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Blues na piątek

Fingerstyle Bob Trio tworzą: gitarzysta i wokalista Robert Kordylewski, grający techniką „fingerpicking”, Janusz Siemienias na gitarze „slide” i Leszek Paech – harmonijka ustna. Na ich koncert składają się utwory autorskie oraz standardy bluesowe we własnych aranżacjach utrzymane w klimacie folk bluesa, wzbogacone harmonią jazzową ze swingowym rytmem, połączone z charakterystycznym pulsem chicagowskiego bluesa.

109 Za Rogiem, ul. Ściegiennego 109

Godz. 20:00

Bilety: 65 zł siedzące, 35 zł stojące/mała salka

Więcej na stronie wydarzenia

Urodziny Antoniego Wita

Urodziny Maestra to tytuł wyjątkowego koncertu, podczas którego obchodzone będą urodziny znakomitego artysty i kompozytora – Maestro Antoniego Wita, który podczas piątkowego wieczoru poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej.  W trakcie tego uroczystego wydarzenia będzie można wysłuchać III Symfonii D-dur D.200 Franza Schuberta oraz Poematu symfonicznego Die Seejungfrau (Mała syrenka Alexandra von Zemlinsky’ego.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 19:00

Bilety: od 35 zł

Więcej na stronie filharmonii 

18-lecie Grupy Pomarańcze

Z okazji pełnoletności grupy teatralnej wszyscy będą mogli świętować w dwa wieczory. Zaprezentowane zostaną spektakle własne oraz przyjaciół Grupy Pomarańcze.

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Godz. 19:00 (Transtopia – „Transmesjasz”), 20:15 (Grupa Pomarańcze – „Smolarek”), 21:15 (Piotr „Jaszczur” Śnieguła – „Koncert pseudopoezji z wulgarnymi tekstami o nadziei”)

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

SOBOTA 10.02.

Osiecka dla dziecka

Czy słup elektryczny może się zakochać? Czy świat mamy narysowany pod powiekami? Kim są kroplaki i księżulki? I co by było, gdyby mól żył jak król? Na te pytania odpowie spektakl muzyczny w oparciu o piosenki Agnieszki Osieckiej, które pisała dla dzieci. Spektakl grany również w niedzielę.

Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5

Godz: 15:00

Bilety: od 60 zł

Więcej informacji na stronie teatru

Rastafajrant w Kultowej

Czas na punky reggae, ska i rock wzbogacone sekcją dętą. Na kultowej scenie wystąpi zespół Rastafajrant. To cieszyńska formacja, która dotychczas koncertowała w kilkudziesięciu miastach Polski oraz w Czechach – za każdym razem spotykając się z gorącym przyjęciem.

Kultowa, ul. Wrocławska 16

Godz. 20:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz