Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Gizela Mickiewicz „Przenoszenie widoków” – wystawa

Wystawa „Przenoszenie widoków” jest monograficzna i polifoniczna zarazem. Działa w wielu kierunkach i planach na raz. To środowisko, w którym swobodnie mieszają się różne czasowości i przestrzenie, ale nie panuje chaos. Tkwi w nim potencjał fascynujących odkryć, a jednocześnie poczucie bezpiecznego bycia u siebie.

Galeria Skala, ul. Św. Marcin 49a

Godz. 13:00 – 18:00 (poniedziałek – piątek)

Wstęp wolny

Więcej na stronie galerii

Karwas Wara, Père-Lachaise i No Need 2 – koncert

W CK Nowe Amore szykuje się kolejna ciekawa podróż muzyczna. Przewodnikami wycieczki będą tym razem trzy kapele: Karwas Wara, Père-Lachaise i No Need 2

CK Nowe Amore, ul. Mickiewicza 33 (wejście od ul. Sienkiewicza)

Godz. 19:00

Bilety: 30 zł w lokalu w dniu koncertu

Więcej na stronie wydarzenia

Tom Skinner – koncert

Tom Skinner to brytyjski perkusista, kompozytor i producent. Przez ostatnie 20 lat był istotną postacią rozwijającej się sceny muzyki undergroundowej w Londynie. Członek zespołu jazzowego Sons of Kemet oraz zespołu rockowego The Smile (wraz z Thomem Yorkiem i Jonnym Greenwoodem). W 2022 roku wydał pierwszy album pod swoim nazwiskiem, „Voices of Bishara”. To hipnotyczny i wyjątkowy minialbum głęboko emocjonalnej muzyki.

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz. 20:00

Bilety od 125,70 zł

Więcej na stronie klubu

Pull The Wire i Antyrefleks – koncert

Zespół Pull The Wire odkłada na wieszak kowbojski kapelusz i wyrusza w piracki rejs! Razem z nimi na scenie wystąpi Antyrefleks. Obie grupy pochodzą z Żyrardowa. Pierwszej najbliżej do punk rocka, z kolei druga za pomocą rockowych riffów, klimatycznych uniesień i słodko-gorzkich obserwacji rzeczywistości tworzy miejsce do wspólnej zabawy.

2Progi, al. Niepodległości 36

Godz. 19:00

Bilety: 50 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Halina Frąckowiak – koncert

Halina Frąckowiak króluje na polskiej estradzie od 60 lat. Jej muzyka łączy pokolenia, a hity takie jak: „Papierowy księżyc” czy „Serca gwiazd” śpiewają zarówno starsi, jak i młodsi. Rok 2023 jest dla wokalistki rokiem jubileuszowym. Wspólnie z zespołem Tomasza Filipczaka przygotowała specjalny koncert, na którym usłyszymy przeboje: „Mały Elf” „Dancing Queen” „Tin Pan Ally” „Bądź gotowy” „Papierowy księżyc” i inne.

Aula Artis, ul. gen. Kutrzeby 10

Godz. 19:00

Bilety: 146,51 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Jugo/Vrazas/Witczyński

Projekt improwizatorski, który wyrósł z długoletniej przyjaźni trzech wrocławskich muzyków. Indywidualne zdolności instrumentalne są w nim podporą dla otwartej i eklektycznej wizji muzyki. Ich twórczość ewoluuje z koncertu na koncert, meandrując wśród szerokiej gamy gatunków i nurtów – brudne, rockowe brzmienia ustępują sonorystycznym eksperymentom, a chaos improwizacji przeradza się w energiczne piosenki.

Farby, ul. Różana 10

Godz. 20:00

Wstęp: 30 zł (do szkatułki na barze)

Więcej na stronie wydarzenia

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz