Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Zapowiada się bardzo koncertowy weekend. Coś dla siebie znajdą słuchacze niemal wszystkich gatunków muzycznych – od popu, przez blues, jazz, hip hop, ciężkie brzmienia, aż po muzykę poważną. Posłuchać będzie można gwiazd z lat 80., jak Halina Frąckowiak, artystów obecnie królujących na listach przebojów i z milionami odsłon na youtube – jak Ralph Kaminski, ale także uznanych nazwisk na scenie międzynarodowej – jak Tom Skinner.

Ralph Kaminski

PIĄTEK 9.02.

Ralph Kaminski – koncert

Ralph Kaminski żegna się z projektem „Bal u Rafała”. Koncert w Poznaniu jest pierwszym z pięciu podczas pożegnalnej minitrasy tego projektu. „Porwiemy Was do tańca jeszcze na pięciu specjalnych koncertach, a każdy z nich to będzie „Bal” nad bale – La Grande Finale! Szykujcie więc swoje najbardziej widowiskowe kreacje, przybywajcie i bądźcie gotowi odpiąć wrotki! – zapowiada Ralph Kaminski, wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków.

Sala Ziemi Poznań Congress Center  MTP, ul. Śniadeckich 60

Godz. 20:00

Bilety od 157,20 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Tymek – koncert

Tymek wyrusza w trasę z drugą odsłoną swojego kultowego albumu. Najnowsze wydawnictwo Tymka to zupełnie świeże spojrzenie na fuzję muzyki elektronicznej i rapowej. Dajcie się zabrać w podróż po różnorodnych brzmieniach muzyki klubowej połączonych z rapem oraz popem.

Tama, ul. Niezłomnych 2

Godz. 19:00

Bilety: 87,50 zł

Więcej na stronie wydarzenia

bela, Zaumne – koncert

W muzyce beli jest pierwiastek magiczny, który sprawia, że funkcjonuje ona poza czasem i przestrzenią. Bela pochodzi z Korei Południowej i na swojej najnowszej płycie prezentuje nową wersję nongaku, czyli tradycyjnej koreańskiej muzyki. Zaumne to badacz ludzkich nastrojów, atmosfer oraz kultury internetu i jej treści dźwiękowych. W swoich kompozycjach używa pieczołowicie przetworzonych sampli wywołujących zjawisko ASMR oraz autorskich nagrań terenowych.

Sala Wielka CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 20:00

Bilety: bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)

Więcej na stronie CK Zamek

Piotr Kurka. Opera Dignitas – wystawa

Wystawa Opera Dignitas to instalacja intermedialna, składająca się z trzech elementów: zbioru lasek, projekcji video w pętli oraz kilkunastu małych, ręcznie kolorowanych rycin, przedstawiających wnętrza o wyraźnej proweniencji premodernistycznej. Tytuł projektu zawiera słowa-klucze: opera w etymologicznym znaczeniu to dzieło, utwór, wysiłek, w drugim – realnym – dzieło sceniczne będące syntezą sztuk.

Galeria Piekary, Dziedziniec Różany CK Zamek, wejście od ul. Kościuszki

Godz. 10:00 – 18:00

Wstęp wolny

Więcej na stronie galerii

Pop-up kulinarny z Michałem Kmieciakiem

Michał Kmieciak to poznański kompozytor, który swoją kulinarną pasję rozwija od praktycznie dwóch dekad. Teraz wraca ze swoim Smokiem, czyli pop-up konceptem zakorzenionym smakami w kuchni Państwa Środka, w jego najostrzejszej i najciekawszej części czyli w Syczuanie. Przygotowano specjalne Menu Smoka.

Serce, Stary Rynek 9/10

Godz: 18:00 – 24:00 (piątek), 16:00 – 24:00 (sobota)

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Urszula Blachnierek „Wzajemne oswajanie” – wystawa

Twórczyni w wystawie „Wzajemne oswajanie” podejmuje dialog z formami porzuconymi, niechcianymi. Stają się czymś innym, adaptują to, co zostało im dane, jednocześnie dyktując warunki swojej formy. Blachnierek tworzy rzeźby, wykorzystując materiały naturalne, często łącząc je na bazie kontrastów. Wystawa potrwa do 21 lutego.

Galeria Duża Scena UAP, ul. Wodna 24

Godz. 19:00 (wernisaż), od środy do niedzieli 13:00 – 17:00

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz