Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Spacer po mokradłach, tajemnice holenderskich mistrzów malarstwa, „Akademia Pana Kleksa” sprzed 40 lat, a także koncerty Richarda Bony czy Varius Manx – pierwszy weekend lutego zapowiada się w Poznaniu wyjątkowo interesująco. Jak zwykle nie zabraknie też ciekawych spektakli i karnawałowych imprez.

Akademia Pana Kleksa

PIĄTEK 2.02.

Budma – budownictwo i architektura

Na MTP trwają  Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2024. To już 32. edycja tej imprezy, która tym razem odbywa się pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa”. Na powierzchni niemal 50 tys. mkw. można poznać ofertę ponad 650 producentów i dystrybutorów z 25 krajów, zainspirować się i podejrzeć nowe rozwiązania.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00-16:00

Bilety od 30 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Weekend z kobiecą siatkówką

Wyjątkowo dwa dni z rzędu będzie można obejrzeć mecze kobiecej drużyny siatkówki Enea Energetyk Poznań. Najpierw w piątek zmierzą się z drużyną Trans Ann Płomień Sosnowiec, natomiast dzień później z UJ CM Solna Wieliczka. Jeżeli ktoś nie będzie mógł się stawić osobiście, to dostępne będą transmisje na żywo na kanale YouTube Enea Energetyk Poznań.

Hala AWF ul. Droga Dębińska 10c

Godz. 16:00 (w sobotę ta sama godzina)

Wstęp wolny

Więcej na stronie zespołu

Odkrycie codzienności – holenderskie malarstwo barokowe

Nowa sytuacja polityczna i religijna w XVII wieku w Holandii wprowadziła spektakularny przełom w podejmowanych przez malarstwo tematach. Szczyty artyzmu osiągnęły takie gatunki, jak martwa natura, pejzaż, malarstwo rodzajowe oraz portret. „Odkrycie codzienności. Holenderskie malarstwo barokowe” stanowi unikalną okazję do odkrycia sekretów Jana van Goyena, Salomona Ruysdaela czy Willema Claesza Hedy. Prowadzenie: dr Maciej Broniewski, kustosz Galerii Sztuki Europejskiej

Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9

Godz. 18:00

Obowiązują bilety na ekspozycję stałą, od 1 zł

Więcej informacji na stronie muzeum

Szkolna Dyskoteka w Próżności

Czas na karnawał jak w 1998 roku – czyli wtedy, gdy wydała „Belive”, Celine Dion – „My heart will go on” a Aerosmith – „I don’t want to miss a thing”. Muzyka dance będzie przeplatać się z rockiem, trance, techno i klasycznymi „wolnymi”. Wytrzymałość parkietu przetestuje DJ Hazel.

Próżność, al. Niepodległości 8

Godz. 22:00

Bilety od 30 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Poparzeni Kawą Trzy

Koncert z okazji osiemnastki Poparzonych Kawą Trzy. To zespół, który w tym czasie zagrał setki koncertów, stworzył kilkanaście ponadczasowych przebojów. Jego nagrania ciągle są prezentowane z powodzeniem w mediach. Podczas koncertu w Poznaniu będzie można usłyszeć największe przeboje tej formacji.

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 20:00

Bilety: 90 zł

Więcej informacji na stronie CK Zamek

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz