Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


„Wąsy kota” – Teatr Łapaczy Snów

„Łapacze snów” to grupa teatralna złożona z dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Ich przedstawienie jest  formą terapii, wyrażeniem swoich lęków, ale i marzeń. Ich najnowszy spektakl opowiada o kocie, który ostatnio zachowuje się bardzo nerwowo. Być może dlatego, że swoimi wąsami – które są jak anteny – wyczuwa, że coś jest nie tak.

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Godzina: 19:00

Bilety: od 25 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

„Wszyscy o nas mówią” – spotkanie autorskie z Patrycją Sikorą

Patrycja Sikora to poetka i pisarka. W 2020 roku wydała swój debiutancki tom „Instrukcja dla ludzi nie stąd”. Dwa lata później wydała drugi – „Wszyscy o nas mówią”. Składa się on głównie z krótkich fragmentów przypominających kilkusekundowe filmy, co nawiązuje do obrazu współczesnych mediów. Choć z pozoru mogą wydawać się strzępkami wyrwanymi z kontekstu, to ich forma została tak zaplanowana, aby właśnie w zwięzły sposób wyrazić pogląd na poruszaną sprawę.

Teatr Polski, Piwnica pod Sceną,  ul. 27 grudnia 8/10

Godzina: 18:00

Bilety: 5 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Sobota 18.03

Otwarcie sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy

Już w ten weekend odbędą się pierwsze spotkania w ramach Amp Futbol Ekstraklasy. Podczas turnieju wystąpi siedem drużyn, a w obu dniach rywalizacji rozegranych zostanie po pięć spotkań. Wśród zespołów znajdą się gospodarze – Warta Poznań. W jej składzie obejrzeć można będzie laureata nagrody FIFA im. Ferenca Puskása za najpiękniejszego gola strzelonego w 2022 roku – Marcina Oleksego. Podczas weekendu będzie można zobaczyć na żywo tę statuetkę.

Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1

Godzina: 10:00-16:00 (sobota), 9:00-15:00 (niedziela)

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz