Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Pierwszy weekend marca będzie stał pod znakiem festiwali organizowanych na MTP. Coś dla siebie znajdą tam entuzjaści kuchni azjatyckiej, kawosze, fani czekolady, a także piwa i wina. W piątek domowe spotkanie rozegra Lech, a w niedzielę odbędzie się 30. Kaziuk Wileński.

Ach te Koty

Piątek 3.03

Lech Poznań – Lechia Gdańsk

Ostatnie spotkania Kolejorza to dla kibiców sinusoida nastrojów. Z jednej strony wielki sukces w Lidze Konferencji Europy, z drugiej – obniżenie formy w krajowych rozgrywkach. Po dwóch z rzędu ligowych porażkach Lech będzie walczył o przerwanie złej passy w spotkaniu domowym przeciwko Lechii Gdańsk. Rywale zajmują obecnie 16. pozycję w tabeli, Lech jest 4.

Stadion Miejski, ul. Bułgarska 17

Godzina: 20:30

Bilety: od 40 zł

Więcej informacji na stronie Lecha Poznań.

„Holy Spider”

Irański film oparty na prawdziwych wydarzeniach przedstawia pełen niesprawiedliwości, patriarchalny system Iranu. Dziennikarka tropi seryjnego zabójcę pracownic seksualnych w świętym irańskim mieście Meszhed. Religijni przywódcy i cały system złożony z mężczyzn nie kryje cichego podziwu dla mordercy, który „czyści” miasto z nierządnic. Grająca główną rolę Zar Amir Ebrahimi została wyróżniona na festiwalu w Cannes nagrodą za najlepszą aktorkę pierwszoplanową.

Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 18:15 (piątek), 20:15 (sobota), 20:45 (niedziela)

Bilety: od 18 zł

Więcej informacji na stronie kina.

„Siostry”

Spektakl na podstawie dramatu Antona Czechowa „Trzy siostry”. W dziele z przełomu XIX i XX wieku można dostrzec zapowiedź schyłku patriarchatu. Bohaterki spektaklu, mające współczesną perspektywę i potrzeby, dyskutują na temat kolejnych fal feminizmu, nowych hierarchii i ewolucji podziału ról społecznych.

Teatr Nowy, ul. J.H. Dąbrowskiego 5

Godzina: 19:00 (piątek, sobota, niedziela)

Bilety: od 60 zł

Więcej informacji na stronie teatru.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz