Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Nadchodzący weekend upłynie przede wszystkim pod znakiem 31. Finału WOŚP. Związane z nim atrakcje będą miały miejsce m.in. na MTP czy w hali AWF. Ponadto zadowoleni mogą być fani kinematografii, ponieważ odbędą się pokazy przedpremierowe nagradzanych na światowych festiwalach produkcji, a w kinie Muza trwa Tydzień Filmu Niemieckiego.

WOŚP

Piątek 27.01

Geek Week w Poznaniu

Objazdowy cykl imprez skierowany do fanów gamingu, anime, fantastyki i wszystkiego co związane z popkulturą zawita w ten weekend do Poznania. Podczas imprezy odbęda się konkursy z nagrodami, spotkania z influencerami i wiele atrakcji, w tym m.in strefy „free to play”. Będzie można także kupić maskotki, figurki, ozdoby, rękodzieło, gry, koszulki czy sprzęt gamingowy.

Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Godzina: 9:00-21:00 (piątek, sobota, niedziela)

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Tydzień Filmu Niemieckiego

W kinie Muza trwa Tydzień Filmu Niemieckiego. W trakcie weekendu każdego dnia o godzinie 19:00 będzie można obejrzeć po jednym filmie niemieckich twórców. W piątek będzie to „Milczący las”, w sobotę „Aksjomat”, a w niedzielę „Monte Verita. Odurzenie wolnością”.

Kino Muza, ul. Święty Marcin 30

Godzina: 19:00 (piątek, sobota, niedziela)

Bilety: od 16 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Kurdyjskie kino na Rozbracie

W piątek odbędzie się poznańska premiera filmu „Ji bo Azadiyê” (ang. „The End Will Be Spectacular”). Produkcja została stworzona w północnej Syrii. Film opowiada prawdziwą historię oporu grupy młodych ludzi, którzy stawili czoła wrogiej armii państwa tureckiego, aby bronić swojej dzielnicy. Fabuła napisana została na podstawie pamiętników osób, które poległy oraz świadectw ocalałych, którzy również występują na ekranie. Film w języku kurmandżi z napisami polskimi.

Rozbrat, ul. Pułaskiego 21A

Godzina: 20:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

„Aftersun” – przedpremierowy weekend

Kino Pałacowe zaprasza na przedpremierowe seanse filmu „Aftersun”. Film opowiada o relacji ojca z córką, którzy podczas wspólnego wyjazdu do tureckiego kurortu stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek.

Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 18:00 (piątek), 21:00 (sobota), 16:30 (niedziela)

Bilety: od 17 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

„Kanapka z człowiekiem”

Spektakl to interpretacja piosenek Jacka Kaczmarskiego, polskiego poety, kompozytora i pieśniarza drugiej połowy XX wieku. Główne role w spektaklu odegrają kobiety i to one na nowo uwolnią ponadczasową poezję Kaczmarskiego.

Teatr Nowy, ul. J.H. Dąbrowskiego 5

Godzina: 19:00 (piątek, sobota, niedziela)

Bilety: od 55 zł

Więcej informacji na stronie.

Sobota 28.01

Finał WOŚP z Goldenami

Już po raz 14. poznaniacy i poznanianki będą mogli spotkać się z goldenami-wolontariuszami. Jak co roku nie zabraknie sztuczek i pokazów. Z psami będzie można także zrobić sobie zdjęcie, przybić piątkę, a za wrzut do puszki otrzymać  unikatowe niebieskie serduszko.

Gdzie i kiedy:

Sobota:

11:00 – 18:00 King Cross Marcelin

11:00 – 18:00 Galeria Pestka

Niedziela:

11:00 – 13:00 Plac Wolności

11:00 – 18:00 King Cross Marcelin

11:00 – 18:00 Galeria Pestka

11:00 – 20:00 Przy wejściu na Międzynarodowe Targi Poznańskie

Więcej informacji na stronie.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

To pisarz gatunku grozy i fantastyki, autor takich książek jak „Kult” czy „Inna dusza”. Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla. Spotkanie będzie dotyczyć jego ostatniej książki „Chodź ze mną”, ale także całej jego kariery i obecnych działań.

Księgarnia Bookowski, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 17:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

„Gapiszon i Zuzia”

Spektakl opowiada o pierwszej miłości Gapiszona, legendarnej postaci animowanej stworzonej w latach 60. ubiegłego wieku przez Bohdana Butenkę. Główny bohater zakochał się w Zuzi, a teraz szuka sposobu, aby zdobyć jej serce.

Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 11:00, 13:00 (sobota, niedziela)

Bilety: 45 zł

Więcej informacji na stronie.

Niedziela 29.01

31. Finał WOŚP na MTP

Sztab Ławica zaprasza na cały dzień kwestowania i grania wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W trakcie dnia odbęda się liczne koncerty, aukcje, pokazy, bieg, a także maraton rowerowy. Poza tym będzie strefa sportu, foodtrucki i wiele innych atrakcji. Punktualnie o 20:00 odpalone zostanie światełko do nieba w postaci tradycyjnej już „Tytki z glancem”.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godzina: 10:00-21:30

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Biegi „Policz się z cukrzycą”

To będzie już 17. edycja tego biegu charytatywnego. Jego celem jest promocja zdrowego i aktywnego trybu życia, a także zwrócenie uwagi na to jak poważną chorobą jest cukrzyca. Organizowany jest w ramach finału WOŚP. Trasa ma długość 5 kilometrów i prowadzi przez park Wilsona i park Kasprowicza. Na terenie MTP będzie możliwość skorzystania z ciepłego poczęstunku i szatni. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.Warunkiem udziału jest wrzucenie minimum 40 zł do puszki wolontariuszy WOŚP, którzy będa czekać na starcie biegu

Bieg „Policz się z cukrzycą” organizuje także sztab WOŚP przy Politechnice. Tamtejsza trasa wyniesie dwa kilometry. Aby wystartować, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Bieg na MTP: Wejście B do budynku Poznań Congress Center, ul. Głogowska 10

Bieg na Politechnice: Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, ul. Piotrowo 4

Godzina: 11:00 (MTP), 12:00 (Politechnika)

Więcej informacji na stronie poznan.pl.

POZnań wygra z Sepsą!

PSŻ wraz z Miastem Poznań i sztabem WOŚP przy Politechnice organizują turniej piłkarski podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do rywalizacji stanie 10 drużyn złożonych z żużlowców, kadry szkoleniowej i działaczy PSŻ Poznań, kibiców „Skorpionów” oraz przyjaciół, partnerów i sponsorów poznańskiego klubu. Poza tym będzie można wylicytować wiele gadżetów przygotowanych przez klub, m.in koszulkę reprezentanta Polski Jacka Góralskiego wraz z autografem czy koszulkę Polonii Bydgoszcz z autografem Bartosza Zmarzlika.

Hala AWF, ul. Droga Dębińska 10c

Godzina: 10:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

Legendarny muzyk i wokalista zespołu Budka Suflera występuje na scenach już od 50 lat. Z okazji tego jubileuszu, wraz z Zespołem Mistrzów, nagrał płytę „50/70. Moje najważniejsze” i to właśnie z jej repertuarem wyruszył na nowa trasę koncertową. Słuchacze zostaną zabrani w muzyczną podróż przez pięć dekad. Koncert będzie pełen wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, do tego okraszonych rockowymi brzmieniami.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godzina: 18:00

Bilety: od 120 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Chartoterapia dla WOŚP

Pomagać tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy można także w towarzystwie chartów. Grupa opiekunów psów tej rasy zaprasza do parku Cytadela na wspólną zbiórkę pieniędzy. Zatem jeśli ktoś posiada charta, planuje zostać opiekunem takiego psa i chce dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat lub po prostu pragnie pomóc, może przyjść w niedzielne południe na Cytadelę.

Park Cytadela, Rosarium

Godzina: 12:00-14:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

WOŚP przy Kościelnej 50

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi zaprasza do spędzenia tegorocznego finału  WOŚP w ich schronie. Podczas wydarzenia odbędzie się m.in. zwiedzanie wyposażonej szczeliny przeciwlotniczej, iluminacje świetlne czy światełko do nieba.

Schron Pasjonatów Podziemi, ul. Kościelna 50

Godzina: 14:00-20:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Bieg dla WOŚP nad jeziorem Winiary

Klub Altom zaprasza na wspólne bieganie dla WOŚP. W programie przewidziany jest trening biegowy, nordic walking, a także koło fortuny, na którym po symbolicznej wpłacie do puszki można zgarnąć różne fanty. Ponadto w samo południe jest przewidziane wspólne morsowanie.

Jezioro Winiary

Godzina: 10:00

Udział bezpłatny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Warsztaty teatralne 

Varsztatovnia wraz ze Sztabem Ławica organizuje otwarte warsztaty teatralne. To okazja dla tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności aktorskie i być może spróbować swoich sił na deskach teatru.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godzina: 15:00-17:00

Wstęp wolny, obowiązują zapisy

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Pokaz przedpremierowy filmu „Tár”

To dramat psychologiczny przedstawiający upadek światowej sławy dyrygentki, fikcyjnej postaci, Lydii Tár. W tytułowej roli Cate Blanchett, nagrodzona za to Złotym Globem. Reżyserem filmu jest Todd Field, a za muzykę odpowiada zdobywca Oscara za pracę przy filmie „Joker”, Hildur Guðnadóttir.

Kino Muza, ul. Święty Marcin 30

Godzina: 16:00

Bilety: od 16 zł

Więcej informacji na stronie.

Finisaż wystawy „Wielkopolska w monetach i medalach. Podróż przez tysiąclecie”

Nadchodzący weekend to ostatnia okazja, aby zobaczyć największą od wielu lat wystawę numizmatyczną, jaką zorganizowano w Poznaniu. Pokazuje blisko tysiąc pięćset artefaktów pochodzących ze zbiorów wielu muzeów w Polsce, jak i kolekcji prywatnych. Wystawa podzielona jest na dwa wątki: pierwszy to ekspozycja monet, drugi to prezentacja sztuki medalierstwa.

Muzeum Narodowe, al. Marcinkowskiego 9

Godzina: 18:00

Bilety: od 16 zł

Więcej informacji na stronie.

BL

Dodaj komentarz