Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


W drugi weekend stycznia mieszkańcy i mieszkanki Poznania będą mogli posłuchać różnej muzyki – od kolęd, przez jazz, po brzmienia hiszpańskie. Fani kinematografii mogą bliżej poznać kino czechosłowackie, a w teatrach odbędzie się kilka interesujących spektakli.

Filharmonia Poznańska

Piątek 13.01

Polagra Premiery 2023

W ten weekend na poznańskim MTP odbędą się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży rolniczej, podczas którego prezentowane są nowości produktowe, premiery sprzętów i innowacyjne rozwiązania dla branży. Celem targów jest także promocja polskich producentów oraz usług.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godzina: 9:00-16:00 (piątek, sobota, niedziela)

Darmowe wejście po wcześniejszej rejestracji, w dniu wydarzenia bilety w kasie od 20 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Prawda ekranu. Czechosłowacka Nowa Fala

W piątek rozpocznie się festiwal filmowy, którego tematem przewodnim będzie nurt kinowy, jakim była Czechosłowacka Nowa Fala. Uznawana za największy sukces artystyczny socjalizmu, była niespotykanym w kinie lat 60. powiewem wolności i skupienia na człowieku z krajów bloku wschodniego, okraszona charakterystycznym humorem i podejściem do życia. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych osiem filmów z tego nurtu.

Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82

Godzina: 18:00 (piątek), 16:45 (sobota), 17:00 (niedziela)

Bilety: 15 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Noc Biologów

To już XII edycja Nocy Biologów organizowanej przez Koło Naukowe Przyrodników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Radę Samorządu Studentów Wydziału Biologii UAM. Tym razem motywem przewodnim będzie hasło „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”. Zajęcia będą prowadzone hybrydowo.

Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6

Godzina: 16:00-21:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz