Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


W najbliższy weekend nikt w stolicy Wielkopolski nie będzie się nudził. W piątek na mieszkańców przygotowano spektakle i spacery po poznańskich fortach. W sobotę rusza kolejna odsłona cyklu „Senioralni. Poznań”, a dzięki targom Smaki Regionów będzie można wybrać się w kulinarną podróż po Polsce. W niedzielę zaś na miłośników jazzu czeka koncert w ramach Urbanator Days.

PIĄTEK 23.09

Spektakl „Ludzie inteligentni”

David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Kobieta nie wyraża żadnego sprzeciwu, co tylko wzbudza zaskoczenie mężczyzny. To wydarzenie spowodowało, że przyjaciele Alexandre i Thomas wraz ze swoimi partnerkami zaczyną snuć teorie na ten temat. Przyczyni się to tylko do powstania kryzysów w ich związkach. W przedstawieniu wystąpią gwiazdy takie jak: Izabela Kuna, Paulina Holtz, Olaf Lubaszenko, Szymon Bobrowski oraz Rafał Królikowski.

Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz. 17:30, 20:00

Bilety: od 70 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

Zwiedzanie podziemi Fortu VI

Wrześniowy spacer z przewodnikiem po podziemiach najlepiej zachowanego fortu trwać będzie dwie godziny. Podczas wędrówki uczestnicy będą mogli zobaczyć pomieszczenia koszarowe z licznymi ekspozycjami, wielki magazyn prochu, pancerne stanowiska obserwacyjne i około pół kilometrowe podziemne korytarze. Dodatkowo zaplanowany został również spacer fosą.

Fort Poznań, ul. Lutycka 115

Godz. 12:00, 15:00

Bilety: od 10 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Wielkopolskie lato filmowe: Letnie czułości

W piątek odbędzie się letnia selekcja filmów prezentowanych na tegorocznych konkursach Short Waves Festival. Podczas pokazu projekcji audiowizualnych odnajdziemy te, które zachwyciły międzynarodowe składy jurorskie, a także publiczność. Uczestnicy będą mogli zobaczyć filmy takie jak: Beity, 81 meters oraz Good vibes is all I need.

Plac Wolności

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Poznań Design Festiwal 2022

Poznań Design Festiwal obejmuje poznańskie działania dotyczące projektowania. Promowany będzie design, jako sposób myślenia, a przede wszystkim jako możliwość twórczego rozwiązywania istotnych społecznie i ekologicznie problemów. Podczas sobotniej konferencji odbędą się trzy panele tematyczne. Dotyczyć będą one architektury, rzek, projektowania oraz ich relacji z dobrostanem. Wydarzenie potrwa do 1 października.

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 11:00

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie stronie

Więcej informacji na stronie poznan.pl

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz