Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Zwiedzanie Zamku dla dzieci z przewodnikiem

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat mogą wziąć udział w Zwiedzaniu zamku. Forma i treść dostosowana jest do ich wieku oraz zainteresowań. Jest to okazja dla najmłodszych do poznania i lepszego zrozumienia historii.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82,

Godz. 13:30,

Bilety od 5 zł,

Szczegóły oraz wejściówki dostępne na stronie.

Spektakl dla dzieci: „Pszczółka Maja”

Zabawny, skoczny i zwinny Konik Polny wprowadzi uczestników w atmosferę – zaczynają się wielkie przygotowania do przyjścia na świat dwóch pszczółek. Pani Kwiatkowa przygotuje ciasto zrobione z kwiatów, a Konik Polny zabierze się za pranie. Będą też potyczki z chmurami, pogodą oraz dwoma grzmotami. Widzowie poznają mieszkańców polany, dowiedzą się czego nie lubią kwiaty i jak śpiewają motyle. Nauczą się dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna, kolorowa i pragnie by ją szanowano. Gucio zmierzy się też z Pająkiem. Jaki będzie finał tej opowieści? Tego będzie można dowiedzieć się na spektaklu „Pszczółka Maja”.

Plac Wolności,

Godz. 10:00,

Wstęp wolny,

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej.

Zamek dla osób z Ukrainy

Zwiedzanie Zamku to świetna lekcja historii. To również podróż do nieistniejących już wnętrz cesarskiej rezydencji oraz poznawanie architektury państwa totalitarnego. Spacer po Zamku z komentarzem przewodnika w języku ukraińskim, daje możliwość odkrycia tej niezwykłej budowli również przez osoby zza granicy.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 14:00

Bilety: 1 zł

Szczegóły dostępne są na stronie.

AW

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz