Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Koncerty na placu Wolności: Pablopavo i Ludziki

Na placu Wolności zagra Pablopavo, czyli Paweł Sołtys. Artysta swój pierwszy zespół założył w wieku 15 lat, z kolegami. Markę wyrabiał w sound-systemie Zjednoczenie, z którego później powstała grupa Vavamuffin. Obecnie Pablopavo nagrywa płyty z kolejną formacją – Ludzikami. Artysta pojawił się gościnnie na około pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców, jest zdobywcą wielu nagród.

Plac Wolności

godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej.

Koncert na Plaży Wilda – Marcin Maciejczak

Marcin Maciejczak już pierwszym singlem „Jak gdyby nic” (platynowa płyta, ponad 11 mln odsłon na YouTube i prawie 5 mln streamów w Spotify) wyraźnie określił swoją muzyczną drogę i udowodnił, że będąc zwycięzcą talent show nie trzeba iść utartymi ścieżkami, aby odnieść spektakularny sukces. Swoją dojrzałość i wyjątkową wrażliwość potwierdził debiutanckim albumem, co doceniła publiczność i krytycy.

Plaża Wilda Eco Village, ul.Piastowska 71,

Godz. 20:00

Bilety: 25 zł

Szczegóły dostępne na Facebooku.

Przechadzki – Lato z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl – Straszne historie 3

„Straszne historie” powracają. Podczas dwóch pierwszych części spaceru w poszukiwaniu duchów, zjaw i niebezpiecznych miejsc uczestnicy przemierzyli Stare Miasto, Chwaliszewo i Ostrów Tumski. Tym razem pora ruszyć na zachód. Ten również w Poznaniu może okazać się całkiem dziki. Scena, na której poznaniakom ukazał się diabeł, lokale, gdzie padły śmiercionośne strzały i państwowa instytucja zatrudniająca antychrysta – to tylko kilka miejsc i historii na trasie spaceru w kierunku Dzielnicy Zamkowej. Czeka nas wycieczka, że aż strach się bać.

Początek na pl. Wolności (przy fontannie Higiei), zakończenie – pl. Mickiewicza,

3 tury do wyboru: godz. 10, 16 i 21,

Wstęp wolny,  jednak na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem,

Więcej informacji można znaleźć na stronie popoznaniu.pl.

Miastoobraz: plac Bernardyński

Miastoobraz to świetna okazja do poznania ciekawego fragmentu przestrzeni wpisanego w zabytkowy miejski krajobraz. W ramach wydarzenia historyczne i współczesne oblicza placów, skwerów i zaułków znajdujących się na Trakcie Królewsko-Cesarskim staną się przestrzenią rozmaitych eksploracji. Miejscem pierwszej edycji będzie plac Bernardyński i jego najbliższe otoczenie. Podczas spaceru okolica ta odkryje mało znane epizody ze swojej przeszłości. Uczestnicy poznają też najciekawsze i najbardziej fotogeniczne zaułki warte uwiecznienia aparatem. Zabytkowa przestrzeń placu wzbogaci się o archiwalne fotografie, a targowe stragany staną się miejscem warsztatów o zdecydowanie współczesnej tematyce – znaczenia zieleni miejskiej w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Plac Bernardyński,

Godz. 12.00-17.00,

Wstęp wolny,

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Traktu Królewsko-Cesarskiego.

Soboty z „Rękodzielnymi”

Opowieści o poznańskim rzemiośleWspółcześni rzemieślnicy i rzemieślniczki- kim są? Jakie zakłady prowadzą? Jak poszukują swojego miejsca we współczesnym, zglobalizowanym świecie? Na wystawie „Rękodzielni” prezentowana jest historia dziesięciu poznańskich pracowni rzemieślniczych. Takich, które działają w naszym mieście od wielu lat i tradycje rzemieślnicze przechodzą tam z pokolenia na pokolenie. Ekspozycji towarzyszą spotkania z bohaterami wystawy. W najbliższą sobotę będzie można porozmawiać z  introligatorem Grzegorzem Lewandowskim, cukiernikiem Robertem Weberem oraz krawcem Karolem Rzeszutko.

Galeria Śluza, ul. Dziekańska 1,

Godz. 16:00,

Wstęp wolny,

Szczegóły na stronie Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.

NIEDZIELA, 7 SIERPNIA

Sztuka na Łazarzu

W niedzielę na Rynku Łazarskim odbędą się „Targi Sztuk Pięknych”. To cykliczne wydarzenie, umożliwiające obcowanie ze sztuką oraz rzemiosłem artystycznym w przestrzeni publicznej. Uczestnicy mogą odwiedzać wystawę od godz. 16:00 do 21:00. Na miejscu będzie można nie tylko podziwiać prace artystów, ale także nabyć upatrzone dzieło. Na dzieci czekają specjalne atrakcje. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty artystyczne poszukiwania struktur. Zajęcia zakończą się wernisażem stworzonych prac.

Rynek Łazarski,

Godz. 16:00-21:00,

Wstęp bezpłatny,

Lista wystawców oraz szczegółowe informacje: wydarzenie na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz