Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Koncert na Plaży Wilda – Śliwa

Śliwa to reprezentant poznańskiej sceny hip-hopowej i założyciel ekipy „Aspiratio Crew”, który debiutował w 2012 roku albumem „Pełen etat”. Artystę cechuje niezwykła łatwość pisania chwytliwych tekstów – opublikował już siedem pełnoprawnych albumów oraz pięć mixtape’ów. Ostatnie wydawnictwo „Pół życia za mną” ukazało się już nakładem Step Records i spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem fanów.

Plaża Wilda Eco Village, ul.Piastowska 71,

Godz. 18:00,

Bilety: 29 zł – pierwsza pula, 39 zł – druga pula (dostępne w sprzedaży online),

Szczegóły można znaleźć na Facebooku.

Koncerty na placu Wolności: „Meek Oh Why?

Do sieci trafił właśnie czwarty studyjny album zespołu, zatytułowany „Offline”. Muzycznie to kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę̨ brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hip-hopowy groove. W skład płyty wchodzi 10 nastrojowych utworów, na których poza narracją prowadzoną przez samego artystę̨ usłyszymy Szczepana Pospieszalskiego, Kubę Więcka, czy Michał Żaka. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie z pozoru przeciwstawne inspiracje: tętniące życiem miasto, młodość, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale romantyzm, lirykę i myśl utopijną.

Plac Wolności,

Godz. 20:00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Estrady Poznańskiej.

Wystawa „Mistrzowie ilustracji”

W holu CK Zamek do 28 sierpnia odwiedzić można wystawę prac Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka. Zobaczyć można wybrane prace artystów tworzących głównie ilustracje dla dzieci i młodzieży. Artystka specjalizuje się w technice kolażu tkaninowego, świat jej twórczości zdominowali zwierzęcy bohaterowie, tacy jak: ptaki, koty, motyle, jeże czy krety. Twórczą domeną Pawła Pawlaka są zaś akryle, rysunki kredką, kolaże papierowe.

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82,

Godz. 9:00-21:00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie CK Zamek.

Zamek po zmroku

Zwiedzanie Zamku wieczorem to świetna okazja do poznania jego historii przez osoby zabiegane. Spacer z komentarzem przewodnika odbywa się po zamknięciu historycznej części budynku dla zwiedzających, dzięki czemu ma bardziej kameralną formę. Po konserwacji historycznego, zachodniego skrzydła Zamku można w pełni podziwiać niezwykłą architekturę jego wnętrz.

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82,

Godz. 20:30,

Wstęp: 15 zł,

Szczegóły na stronie CK Zamek.

SOBOTA, 6 SIERPNIA

Warsztaty dla dzieci – Czytaty 6 zmysłów: wzrok 

Jak postrzegamy kolory i to, co nas otacza? Jak patrzeć, żeby zobaczyć? Na co patrzymy, oglądając obraz? I czy osoby z niepełnosprawnością wzroku chodzą do muzeum? O tym i o wielu innych tajemnicach związanych ze sztuką patrzenia opowie Katarzyna Drozdowska-Sawińska z działu edukacji Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców.

Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19 (sala 5),

Godz. 12:00,

Wstęp wolny,

Szczegóły na stronie biblioteki

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz