Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Nowy poznański festiwal, Święto Bambrów, imprezy z okazji Wielkiego Dnia Pszczół oraz liczne koncerty czekają na poznaniaków i poznanianki w najbliższy weekend. Chętni będą też mogli zwiedzić CK Zamek i dowiedzieć się więcej o lokalnym rzemiośle i jego twórcach.

PIĄTEK, 5 SIERPNIA

Festiwal Tradycji Poznańskich

Debaty, koncerty, konkursy, barwny korowód, a nawet turniej jedzenia pyry z gzikiem na czas – w piątek zadebiutuje Festiwal Tradycji Poznańskich połączony ze Świętem Bambrów. Celem wydarzenia jest zaproszenie mieszkańców do wspólnego zastanowienia się, czym tradycje są dzisiaj i jakie mają znaczenie. Dla turystów z kolei będzie to okazja, by poznać bliżej poznańską kulturę i dziedzictwo. Festiwal potrwa do niedzieli.

Różne lokalizacje,

Na większość wydarzeń wstęp wolny,

Na niektóre atrakcje obowiązują zapisy,

Szczegóły na stronie poznan.pl oraz Facebooku.

Wielki Dzień Pszczół 2022

W Poznaniu po raz kolejny odbędą się wydarzenia edukacyjne z okazji Wielkiego Dnia Pszczół. W ramach obchodów zaplanowano liczne warsztaty, spektakle, prelekcje czy grę terenową. Atrakcje potrwają do końca miesiąca.

Różne lokalizacje,

Wstęp bezpłatny,

Szczegóły na stronie oraz na Facebooku.

Łazarskie lato 

Koncerty, spektakle, warsztaty i czas na relaks – to wszystko przez cały weekend czeka na uczestników „Łazarskiego lata”. To cykl dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Atrakcje odbywają się w specjalnej strefie rekreacyjnej na rynku Łazarskim i podzielone są tematycznie. Na poznaniaków i poznanianki czekają kreatywne poniedziałki, zdrowe wtorki, muzyczne środy, językowe czwartki, malownicze piątki, koncertowe soboty i teatralne niedziele.

Rynek Łazarski

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku

Lato na Madalinie

W ramach letniego cyklu przygód organizatorzy zabierają uczestników na wyprawę „Tramwajem przez świat”. Po Ameryce Środkowej, Skandynawii, Bliskim Wschodzie oraz Azji, przyszła pora na Amerykę Północną. Spotkania dają możliwość poznania kultury, języków oraz zwyczajów odwiedzanych krajów. Na miejscu odbywają się także zajęcia edukacyjne.

Dawna zajezdnia tramwajowa, ul. Madalińskiego 17

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz