Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Lech Poznań-Wisła Płock

Niedziela przebiegnie pod znakiem piłkarskich emocji. W 3. kolejce PKO Ekstraklasy na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań podejmie Wisłę Płock. Czy Mistrz Polski zdoła pokonać obecnego lidera tabeli?

Stadion miejski, ul. Bułgarska 17

Godz. 17:30

Bilety: 25-70 zł

Szczegóły na Facebooku.

Crossfit w KontenerART 

Klub CrossFit Poznań wyruszył w wakacyjną trasę i co tydzień w różnych miejscach w mieście odbywają się zajęcia z crossfitu. W tę niedzielę będzie można poćwiczyć na plaży przy KontenerART. Organizatorzy przygotowali strefę grupowego treningu dla dorosłych (początkujących i zaawansowanych) oraz strefę treningu dla dzieci. Celem tego cyklu jest pokazanie, że warto spędzać aktywnie czas wolny, świetnie się przy tym bawiąc, i dowiedzieć się oraz sprawdzić, na czym polega specyfika crossfitu.

KontenerART, ul. Ewangelicka 1

Godz. 12:00-14:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Piknik międzynarodowy na Cytadeli 

Logos NGO zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać ciekawych ludzi z różnych krajów i z nimi porozmawiać, na międzynarodowy piknik w parku Cytadela. Celem wydarzenia jest wzajemne poznanie się i przedstawienie ludzi, którzy przyjechali do Poznania z innych krajów i są teraz dużą częścią życia miasta. Podczas pikniku pojawią się gry z nagrodami, przystawki z różnych zakątków świata oraz tańce i muzyka. Jeśli ktoś chce, może też przynieść własne jedzenie.

Park Cytadela, w pobliżu rzeźby „Nierozpoznani” Magdaleny Abakanowicz

Godz. 12:00-16:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Kino, kawiarnia, spacer 

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu zaprasza na przechadzkę z cyklu „Kino, kawiarnia, spacer”. Będzie to pierwsza z trzech zaplanowanych wędrówek tego lata. Uczestnicy niedzielnej wyprawy poznają ciekawe fakty historyczne i zdarzenia, podążając śladem dawnej dzielnicy zamkowej. Po spacerze odbędzie się pokaz filmu o Poznaniu przy słodkim poczęstunku w Karczmie Did Panas przy ul. Św. Marcin 69.

Zbiórka na placu Adama Mickiewicza

Godz. 13:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

Muzyka nie_dzieli

Po raz kolejny odwiedzający Ogród Szeląg będą mieli okazję posłuchać relaksującej i odprężającej muzyki. Tym razem o oprawę muzyczną zadba dj Me||owman, a z winyli popłyną utwory z gatunku new age, downtempo czy off beat. Odpoczynek przy muzyce to świetny pomysł na zakończenie tygodnia.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz. 16:00-21:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Niedzielne animacje na Plaży Wilda 

Wiele atrakcji będzie czekać w niedzielę na najmłodszych na wildeckiej plaży. W programie: disco na plaży, quiz z nagrodami, zabawy z chustą, brokatowe bajkowe tatuaże, warsztaty balonowe, ogromne bańki mydlane i kącik zabaw. Po warsztatach i animacjach będzie można również obejrzeć spektakl teatralny.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 12:00-16:00 (animacje i warsztaty), 16:00-17:00 (teatr)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Premiera spektaklu „Klepsydra”

Polski Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu „Klepsydra”, który został stworzony przez kolektyw LEDA. Jego głównym tematem jest czas i różne sposoby, w jaki jest postrzegany. Główne inspiracje dla twórców stanowiły mitologia i filozofia grecka. „Klepsydra” to dzieło pięciu choreografów. Każdy z nich stworzył jedną z części finałowego spektaklu, ale bierze również udział w pozostałych fragmentach. Dzień wcześniej widzowiem będą mogli udać się także na próbę generalną.

Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8

Godz. 20:00-22:00 (niedziela), 18:00 (sobota – próba generalna)

Bilety: 30 zł (niedziela), 15 zł (sobota)

Szczegóły na Facebooku.  SK

Fot. Ewelina Jaśkowiak, zdjęcie archiwalne

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz