Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Teatr Animacji nad Rusałką 

W ten weekend nad Rusałką będzie można oglądać spektakl „Szałaputki”. Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich to pełna humoru sztuka dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które mimo przestróg swojej mamy, narażają się na niebezpieczeństwa. Gdy jedno z nich zostaje porwane przez lisa, drugie spieszy mu z pomocą. W ekipie ratunkowej pojawia się też płochliwa myszka. Jak potoczą się losy zwariowanych bohaterów? Tego dowiedzą się widzowie spektaklu.

Jezioro Rusałka

Godz. 11:00 i 13:00 (sobota, niedziela)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Spektakl „Księżycowe opowieści” 

Studenci aktorstwa Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu przygotowali spektakl dla dzieci i dorosłych „Księżycowe opowieści”, który zostanie zaprezentowany na Plaży Wilda. Będzie to muzyczna podróż po świecie pomiędzy jawą a snem, dzieciństwem a dorosłością. Bajeczne przedstawienie jest pełne dynamicznych i lirycznych kołysanek, ruchu i tańca oraz muzyki na żywo.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 16:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

NIEDZIELA, 31 LIPCA 

Niedzielny spacer po Wildzie

Stowarzyszenie Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie zaprasza na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem. Jest to dobra okazja, by poznać fyrtel z całym jego bogactwem historycznym i społecznym, od samych początków dzielnicy aż do czasów współczesnych.Tym razem wędrówka odbędzie się szlakiem wildeckich inwestycji ostatnich lat. Przechadzka potrwa około 2-3 godziny.

Zbiórka na rogu ul. Matyi i Wierzbięcice od strony zachodniej

Godz. 11:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie poznan.pl.

Koncert zespołu Prababa

Prababa to zespół śpiewu tradycyjnego, tworzący muzykę z pogranicza etno-folku. Formacja czerpie inspiracje z tekstów i melodii tradycyjnych krajów słowiańskich. Opowieści snute w interpretowanych przez grupę pieśniach sięgają dawnych, często archaicznych czasów. W kwietniu tego roku ukazała się pierwsza płyta Prababy – „Świt” – która jest zwieńczeniem kilku lat wspólnego tworzenia.

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 16:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie Bramy Poznania.

„Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot” – spektakl 

W niedzielny poranek na placu Wolności będzie można obejrzeć musicalowy spektakl Teatru Kultureska „Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot”. Historia opowiada o gołębiu Gieniu, papudze Pelagii i sowie Sonii. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr. Sztuka pełna jest wyjątkowych piosenek, a wszystkie są śpiewane przez aktorów na żywo. Nie zabraknie też pięknych, kolorowych strojów. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 3-11 lat.

Plac Wolności

Godz. 10:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz