Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Targ Śródecki 

W sobotę na Śródce odbędzie się druga odsłona targu śródeckiego. Celem wydarzenia jest połączenie tradycji wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy. Organizatorzy zaprosili także lokalnych wystawców, dzięki czemu mieszkańcy Poznania będą mieli okazję, by zapoznać się z regionalnymi produktami. W programie również spotkanie z gwarą poznańską, rękodzieło, pokazy kulinarne, konkursy smaków czy warsztaty dla dzieci.

Śródka, ul. Filipińska (plac przed muralem)

Godz. 11:00-18:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Koncert Biff

W skład zespołu BiFF, znanego również jako Brachaczek i Fochmann, wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. W 2009 roku wydali debiutancką płytę „Ano”, która zdobyła dwa Fryderyki i siedem nominacji do tej nagrody. W swoim dorobku mają jeszcze dwa albumy – „Attenzione Bambino” i „Legendy”. Zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach, jak: Heineken Opener, OFF Festival, KFFP w Opolu. W sobotę będzie można posłuchac zespołu na placu Wolności.

Plac Wolności

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej.

Sobota w KontenerART 

W sobotę w KontenerART zagra zespół „Heart beats of Africa” z Berlina. Podczas koncertu zabrzmi afrykańska muzyka, śpiew i rytmy tradycyjnych instrumentów perkusyjnych – djembe i dundong. Przed zespołem pojawi się DJ Original Vladman oraz Mr Kruz, którzy zachwycą muzyką w stylu reggae, raggamuffin i dancehall. Po koncercie warto zostać w KontenerART na Arabice – muzycznej imprezie – by potańczyć w rytm elektronicznych dźwięków połączonych z tradycyjnymi brzmieniami bliskiego wschodu.

KontenerART, ul. Ewangelicka 1 (nad Wartą)

Godz. 19:00 (koncert), 21:00 (impreza)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Zwiedzanie podziemi Fortu VI 

W sobotę wraz z przewodnikiem będzie można zwiedzić podziemia Fortu VI. Wycieczka potrwa około dwie godziny. W tym czasie uczestnicy zobaczą pomieszczenia koszarowe z licznymi ekspozycjami, wielki magazyn prochu, pancerne stanowisko obserwacyjne oraz pół kilometra podziemnych korytarzy. Zwiedzanie zwieńczy spacer fosą fortu.

Fort Poznań, ul. Lutycka 115 (na końcu ul. Dojazd)

Godz. 12:00 i 15:00

Wstęp: cegiełka na eksponaty – 15 zł (bilet dla dorosłych), 10 zł (bilet dla dzieci)

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz