Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Kino plenerowe na Smochowicach 

W piątek w ramach plenerowego kina na Smochowicach będzie można obejrzeć film familijny „Szajbus i pingwiny”. Opowiada on przygody sympatycznego, choć nieobliczalnego czworonoga, który próbuje ocalić przed zagładą stado australijskich pingwinów. Do tej pory jednak pies specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków. Czy uda mu się uratować czarno-białe nieloty?

Poznań-Smochowice, boisko przy ul. Braniewskiej

Godz. 21:30

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Dzisiaj wyjeżdżam – spektakl 

Teatr „U Przyjaciół” zaprasza na spektakl „Dzisiaj wyjeżdżam”, który będzie jednocześnie spotkaniem z poezją Brunona Jasieńskiego. Przedstawienie powstało na podstawie dwóch utworów poety: „Nogi Izoldy Morgan” oraz „Pieśń o głodzie”. Sztuka brała również udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko”.

Teatr „U Przyjaciół”

Godz. 20:00 (piątek), godz. 19:00 (sobota)

Bilety: 30 zł

Szczegóły na stronie teatru.

Wernisaż wystawy „No water no art” 

W piątek w lasku znajdującym się koło Ogrodu Szeląg odbędzie się wernisaż wystawy „No water no art”. Będzie można na niej obejrzeć instalacje w nurcie sztuk ziemi autorstwa Urszuli Urban i Klaudii Figury oraz efekty współpracy Marty Marii Madej, Marka Straszaka i Tomka Gęstwickiego. Całość dopełni muzyczny Projekt Szałwia, czyli Mieszko Łowżył i Paweł Knorps, którzy na potrzeby piątkowego wydarzenia stworzą pejzaż dźwiękowy. Wystawę będzie można podziwiać do 12 sierpnia.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godz. 22:00-1:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Festiwal Pierogów Świata 

W weekend w Posnanii szykuje się prawdziwa pierogowa uczta. Smakosze będą mogli spróbować tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, a także włoskich calzone czy gruzińskich chinkali. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Posnania, ul. Pleszewska 1

Godz. 15:00-21:00 (piątek), 12:00-21:00 (sobota), 12:00-18:00 (niedziela)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Lato na Madalinie 

W tym tygodniu uczestnicy lata na Madalinie bliżej poznają kraje śródziemnomorskie. Organizatorzy zaplanowali kolejne atrakcje, by najmłodsi mieszkańcy miasta mogli bawić się i uczyć również w weekend. W programie m.in.zajęcia rozwojowe, z języka angielskiego oraz warsztaty: plastyczne, ekologiczne, z greckimi mitami, a także bingo madalingo czy spektakl teatralny.

Madalina, ul. Madalińska 17 (dawna zajezdnia tramwajowa)

Od godz. 13:00 (piątek), od 11:15 (sobota), od 12:30 (niedziela)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

SOBOTA, 30 LIPCA 

Koncert sanah na Letnich brzmieniach 

W sobotę do Poznania zawita sanah, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Wokalistka z powodzeniem łączy w tekstach swoich piosenek młodzieżowy slang z poezją, a każda kolejna melodia, którą tworzy, jest tak chwytliwa, że na długo pozostaje w pamięci słuchaczy. Na koncercie z pewnością nie zabraknie utworów z jej najnowszej płyty – „Uczty” – a także poprzednich krążków.

Polana Harcerza, ul. Wiankowa 3 (nad Maltą)

Godz. 20:00

Bilety: 119 zł

Szczegóły na Facebooku.

Sylwester w środku lata 

Choć sylwester przypada w ostatni dzień grudnia, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować podobną imprezę również w środku lata. Jak na prawdziwego sylwestra przystało, takie wydarzenie muszą uświetnić swoją obecnością gwiazdy. Nie inaczej będzie w sobotę na wildeckiej plaży. Pojawią się m.in. Mr Polska – pochodzący z Holandii raper i piosenkarz, autor hitów „Złote Tarasy” i „Jagodzianki”, Mandaryna – znana z hitu „Ev’ry night”, poznańska artystka Ina, Candela, dj Gelmis oraz wokaliści z Performance Music Studio.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 18:00-23:50

Bilety: 39 zł

Szczegóły na Facebooku.

Happysad – koncert Na Falach 

Podczas ostatniego koncertów w ramach cyklu „Na Falach” zagra Happysad. Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od początku jego istnienia wokalistą jest Kuba Kawalec. Muzycy w swoim dorobku mają kilka albumów studyjnych i występy na największych festiwalach w Polsce. W ubiegłym roku ukazał się ich album „Odrzutowce i kowery” z okazji dwudziestolecia działalności. W sobotę na pewno nie zabraknie największego z przebojów grupy – „Zanim pójdę” – oraz innych, dobrze znanych słuchaczom utworów.

Jezioro Strzeszyńskie, ul. Koszalińska 15

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Powrót Giełdy Łazarskiej 

W sobotę na Łazarz powróci kultowa giełda. W jej trakcie będzie można kupić unikatowe przedmioty oferowane przez kilkunastu wystawców. W ich ofercie – podobnie jak przed laty – pojawi cały wachlarz produktów – ubrania, antyki, rękodzieło, książki, wyposażenie wnętrz, płyty, biżuterię, a nawet ręcznie wykonane tradycyjne ukraińskie koszule. W trakcie wydarzenia będzie można podzielić się również swoimi wspomnieniami na temat rynku. Opowieści zostaną utrwalone w formie słuchowiska. W ramach sobotniej giełdy powstanie też aktualna mapa targowiska.

Rynek Łazarski (od strony ul. Antoniego Małeckiego)

Godz. 8:00-14:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Biała sobota na działce

W ramach Białej Soboty mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, zabiegów czy masażu leczniczego, udać się na badania profilaktyczne i usłyszeć porady specjalistów. Zaplanowano m.in. badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Organizatorzy przygotowali instruktaże i warsztaty: z poprawnego chodzenia oraz ćwiczeń z kijkami nordic walking. Odbędą się także spotkania o psychoedukacji i konsultacje psychologiczne.

Rodzinny Ogród Działkowy Nowa Przyroda, ul. Bukowska 171

Godz. 14:00-18:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie poznan.pl.

Rzeka żywa 

W ramach projektu „Rzeka żywa 2022” w sobotę będzie można wziąć udział interaktywnym spektaklu muzycznym „Opowieść Wielkiej Drogi”. Przedstawienie nawiązuje do motywów podróży i wędrówek oraz podkreśla wartość dobrego serca i życia wśród natury. W programie wykorzystano motywy zaczerpnięte z tradycyjnej kultury romskiej. A nieco później warto udać się na rodzinny spacer z przewodniczką wzdłuż Ekologicznej Ścieżki Edukacyjnej. Będzie ona prowadziła przez około 12 oznakowanych przystanków, z których każdy będzie poruszał inne zagadnienie związane z nadrzecznym ekosystemem.

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2/Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa, ul. Ostrówek 6

Godz. 13:00 (spektakl), 16:00 (spacer)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Żabson – koncert 

Żabson to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Po sukcesie swojej ostatniej trasy – Amfisbena Tour, którą odbył wraz z Young Igim – Żabson powraca z solowymi koncertami w plenerze. Na sobotnim koncercie z pewnością nie zabraknie uwielbianych przez publiczność utworów.

Skwer Play, ul. Bułgarska 17 (obok stadionu Lech Poznań)

Godz. 20:00

Bilety: 70-75 zł

Szczegóły na Facebooku.

Spacer po Trakcie: Śródmieście 

W ramach Lata na Trakcie w sobotę odbędzie się kolejny spacer – tym razem po śródmieściu. Uczestnicy wędrówki przejdą od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej, by znaleźć tam ślady XIX-wiecznego miasta – gęsto zabudowane ulice, kwartały stylowych kamienic, rozległe place i imponujące gmachy publiczne. Zwiedzający przekonają się, że poznańskie śródmieście to dokument czasów, których wpływ na oblicze miasta widoczny jest do dzisiaj.

Start przy fontannie na placu Wolności

Godz. 17:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie traktu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz