Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Lato z Estradą 

W piątkowe popołudnie w ramach „Lata z Estradą” w parku Heweliusza zostanie zaprezentowane marionetkowe przedstawienie Teatru Barnaby „Calineczka”. Będzie to nieco inna historia o małej dziewczynce niż ta, którą wszyscy znają. W tym samym czasie w północnej części piątkowa Karawana Opowieści wystawi spektakl „Kogut, który chciał obudzić słońce i inne baśnie fińskie”. Widzowie będą mogli się dowiedzieć, jak pieje kogut w Finlandii i co stałoby się, gdyby kogut rano nie zapiał i nie obudził słońca.

Park Heweliusza/boisko ul. Sobieskiego 102

Godz. 17:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie Lata z Estradą.

Wieczór latino w KontenerART

Piątkowy wieczór w KontenerART przebiegnie pod znakiem latynoskich rytmów. Rozpocznie się on od trzech bloków warsztatowych, które poprowadzą Jason i Jose – tancerze i choreografowie tańca współczesnego. Po zajęciach, w rytm gorącej salsy, bachaty i reggaetonu będzie można bawić się na parkiecie do 2:00.

KontenerART, ul. Ewangelicka 1 (nad Wartą)

Godz. 20:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na Facebooku.

CatchUp – koncert 

W piątek na Nocnym Targu Towarzyskim zagra CatchUp. Jest to młody raper, którego kariera na dobre rozpoczęła się za sprawą opublikowanego pod koniec maja 2020 roku teledysku do utworu „Danse Macabre”. Artystę charakteryzuje duży wokalny potencjał oraz oryginalny styl rapowania, a także nieszablonowe podejście do produkcji muzycznej. CatchUp współpracował m.in. z Taco Hemingwayem, schfterem czy Arturem Rojkiem przy niedawno wydanym utworze „Pusty”.

Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23

Godz. 21:00

Bilety: 30 zł

Szczegóły na Facebooku.

Mery Spolsky na Letnich brzmieniach 

W piątek na Letnich brzmieniach wystąpi Mery Spolsky. Młoda artystka na swoim koncie ma już dwa albumy – „Miło było pana poznać” i „Dekalog Spolsky” – a w zeszłym roku wydała też książkę „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. Część rozdziałów z książki została zaaranżowana na utwory muzyczne. Artystka słynie z bardzo energetycznych koncertów, wyrazistego charakteru i intrygujących stylizacji, o czym będzie można się przekonać na piątkowym koncercie.

Park Starego Browaru, ul. Półwiejska 42

Godz. 20:00

Bilety: 79-99 zł

Szczegóły na Facebooku.

Skalpel na Plaży Wilda

W piątkowy wieczór na wildeckiej plaży wystąpi Skalpel – jazzowy duet, w którego skład wchodzą Marcin Cichy i Igor Pudło. Ich muzyka to połączenie tradycji z nowoczesnością. Do produkcji własnych utworów wykorzystują głównie polski jazz z lat 60. i 70., nadając mu całkowicie nowe brzmienie. Na scenie wystąpi także młody poznański saksofonista, często koncertujący ze Skalpelem – Kacper Krupa.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 20:00

Bilety: 30 zł

Szczegóły na Facebooku.

Silent disco na Placu Wolności

Zarówno w piątek, jak i w sobotę będzie można bawić się na Placu Wolności na silent disco. Podczas takiej imprezy uczestnicy tańczą do muzyki, którą słyszą w słuchawkach. Każdy otrzymuje bezprzewodowy sprzęt i do wyboru ma trzy kanały z różną muzyką. Dzięki temu osoby biorące udział w wydarzeniu mogą tańczyć w rytm swoich ulubionych utworów. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji być na cichej imprezie, koniecznie musi się na nią wybrać.

Plac Wolności

Godz. 23:00 (piątek i sobota)

Bilety: 12-20 zł

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz