Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


W ten weekend miłośnicy dobrych dźwięków mogą wybrać się na Edison Festiwal, podczas którego wystąpią znani artyści polskiej sceny muzycznej. Warto udać się też nad Rusałkę, gdzie zawita Jedzielnia, a także w okolice jeziora Maltańskiego – będzie tam wesoło i kolorowo za sprawą Festiwalu Baniek Mydlanych oraz Kolor Fest. Każdy znajdzie coś dla siebie.

PIĄTEK, 22 LIPCA

Edison Festiwal 2022

W piątek i sobotę w malowniczej scenerii jeziora Kierskiego odbędzie się Edison Festival. Pierwszego dnia wystąpią: Kaśka Sochacka, Grzegorz Hyży, Mrozu, Vito Bambino, LemON, Kroki, Jagoda Kret, Martin Lange, a kolejnego na scenie pojawią się: Kalush Orchestra, Daria Zawiałow, Karaś/Rogucki, LUNA, Lordofon, Rubens, Zalia, Rat Kru. Podczas dwóch dni festiwalu będzie można nie tylko posłuchać muzyki, ale również spróbować pysznego jedzenia oraz wziąć udział w rozwijających kreatywność aktywnościach.

Baranowo, teren Best Western Hotel Edison, Wypoczynkowa 60

Od godz. 17:30 (piątek, sobota)

Bilety: 159 zł (normalny jednodniowy), 80 zł (ulgowy dla dzieci w wieku 7-12 lat), 219 zł (karnet dwudniowy), 110 zł (karnet dwudniowy ulgowy dla dzieci 7-12 lat).

Szczegóły na Facebooku oraz na stronie internetowej festiwalu.

Koncert Agaty Karczewskiej 

W piątek na placu Wolności będzie można usłyszeć Agatę Karczewską – warszawską wokalistkę, autorkę tekstów, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019 ukazał się jej debiutancki album „I’m not good at having fun”. Krążek otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Album roku blues”. Artystka wzięła też udział w cyklu „Estrada w sieci: DUETY”, w ramach którego razem z Johnem Porterem stworzyła utwór „No way to say goodbye”.

Plac Wolności

Godz. 20:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Daði Freyr – koncert 

Daði Freyr to islandzki wokalista, autor tekstów i producent. W 2020 roku wziął udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Think about things”. Pandemia pokrzyżowała plany i wydarzenie zostało odwołane. Freyr ponownie został wybrany na reprezentanta kraju na Eurowizji w 2021 roku, tym razem z piosenką „10 Years”. W sobotę artysta zagra w Poznaniu.

Skwer Play, ul. Bułgarska 17 (obok stadionu)

Godz. 20:00

Bilety: 135 zł

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz