Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Festiwal Młodego Jazzu, Pyrkon, rodzinny piknik czy Festiwal Młodego Jazzu, Pyrkon, rodzinny piknik czy pokazy filmów krótkometrażowych – te i wiele innych atrakcji czekają na mieszkańców Poznania podczas długiego weekendu. okazy filmów krótkometrażowych – te i wiele innych atrakcji czekają na mieszkańców Poznania podczas długiego weekendu. Odbędzie się także wiele koncertów, spektakli i spacerów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

CZWARTEK, 16 CZERWCA

Short Waves Festival 2022

Od wtorku trwa 14. edycja Short Waves Festival – to jeden z najważniejszych polskich festiwali prezentujących filmy krótkometrażowe. Do końca tygodnia można udać się na wybrane seanse do najważniejszych kin, miejsc kultury i ulubionych klubów czy kawiarni. Wydarzeniu towarzyszą także wystawy i spotkania tematyczne.

Różne lokalizacje

Od godz. 10:00 (czwartek, piątek), od godz. 11:00 (sobota, niedziela)

Bilety: 10-20 zł, część wydarzeń jest bezpłatna, na niektóre obowiązują zapisy

Więcej informacji oraz program wydarzenia można znaleźć na stronie festiwalu.

Jam Session w KontenerART

W tym sezonie odbywa się już piętnasta seria Jam Session w KontenerART. Organizatorzy zapraszają do improwizowanego świata, gdzie ścierają się różne nurty muzyczne i artystyczne. Wydarzenie skupia się wokół otwartej sceny na wolnym powietrzu. Będzie to platforma wspólnych podróży muzycznych. Warto wpaść wraz z przyjaciółmi i swoimi instrumentami, by wspólnie muzykować w czwartkowy wieczór.

KontenerART nad Wartą

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Rat Kru i Julia Rover 

W czwartek na Scenie nad Rusałką zagra Julia Rover – młoda artystka prezentuje synthwave i synthpop w stylu lat 80. Jej muzykę doskonale spaja świetny wokal. Tuż po niej wystąpi Rat Kru – poznański zespół zajmujący się głównie muzyką elektroniczną. Duet balansuje na granicy sztuki i kiczu, nigdy jej jednak nie przekraczając.

Scena nad Rusałką, ul. Golęcińska 27

Godz. 19:30 (Julia Rover), 21:00 (Rat Kru)

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Ams Clique

Na wildeckiej scenie wystąpi lokalne trio – Ams Clique. Ich muzyka jest zaskakującą mieszanką inspiracji wnoszonych przez wszystkich członków zespołu. Podczas koncertu będzie można usłyszeć bogate i świetnie zagrane elementy takich gatunków jak: soft fusion, art rock, ethno (szczególnie muzyki indyjskiej i afrykańskiej) funk i jazz.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 19:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz