Propozycje na atrakcyjny weekend w Poznaniu


Noc Muzeów, festiwal filmów dokumentalnych, święto kolorów – to tylko część atrakcji, które w najbliższy weekend czekają na mieszkańców Poznania. Oprócz tego odbędzie się wiele koncertów, przedstawień i spacerów. Nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników sportu – fani żużla będą mogli udać się na Enea European Team Speedway Championship, a amatorzy kajakarstwa mogą spróbować swoich sił w zawodach na Malcie. Każdy znajdzie coś dla siebie.


PIĄTEK, 13 MAJA

19. Millennium Docs Against Gravity

W piątek w ośmiu miastach w Polsce rozpocznie się 19. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Nie mogło go również zabraknąć w Poznaniu. Estrada Poznańska i Kino Muza zapraszają na projekcję 50 premier pełnometrażowych filmów dokumentalnych, trzy bloki krótkich metraży, a także liczne spotkania z twórczyniami i twórcami, debaty, warsztaty oraz dyskusje. Festiwal potrwa do 22 maja.

Kino Muza, ul. Święty Marcin 30

Od godz. 14:00

Bilety: 14 zł (seanse do godz. 16:00), 17 zł (seanse od godz. 16:00), 12 zł (bilety dla seniorów na seanse do godz. 16:00 za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki), 14 zł (bilety dla posiadaczy Poznańskiej Złotej Karty)

Więcej informacji na stronie festiwalu oraz na stronie Kina Muza.

Życie. Main Station 

CK Zamek zaprasza na premierę spektaklu „Życie. Main Station” w reżyserii Barbary Prądzyńskiej. Sztuka przedstawia historię pasażera, który znajduje się w życiowej pustce. Zostaje zaproszony przez konduktora do pociągu i szuka swojego miejsca w różnych przedziałach, które zajmują rozmaite osoby. W końcu znajduje pustą przestrzeń i, gdy jest sam, nachodzą go natrętne myśli i senne koszmary. O czym śni pasażer? Kogo spotyka w pociągu? Kim jest konduktor? Odpowiedzi na te pytania poznają widzowie piątkowego przedstawienia.

CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82 (Scena Nowa)

Godz. 19:00

Bilety: 10 zł

Szczegóły na stronie CK Zamek.

Byk na dachu – koncert 

W piątek miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli udać się do Filharmonii Poznańskiej, gdzie m.in. zabrzmi „Byk na dachu op. 58” z baletu francuskiego kompozytora Dariusa Milhauda. Na scenie pojawi się Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Ariela Zuckermanna oraz Szymon Guzowski na kontrabasie.

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 19:00

Bilety: 25-55 zł

Więcej informacji na stronie Filharmonii Poznańskiej.

„Porwanie” w Teatrze Apollo 

Do Poznania zawita spektakl gościnny pt. „Porwanie” w reżyserii Artura Barcisia. Jest to komedia kryminalna o mężczyźnie, który traci swoje jedyne źródło dochodu przez skorumpowanego ministra. Postanawia więc porwać syna polityka, ale nie za bardzo wie, jak to skutecznie zrobić. Jak zakończy się ta historia? Aby się tego dowiedzieć, trzeba się udać na przedstawienie. Dobra zabawa gwarantowana! W rolach głównych wystąpią m.in. Katarzyna Ucherska, Damian Kulec, Antoni Pawlicki i Piotr Grabowski.

Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 18:00 i 20:30

Bilety: 130 zł

Szczegóły na stronie teatru.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz