Promocja biletów MPK przedłużona


Nie do 31 grudnia bieżącego roku, ale do 30 kwietnia 2014 roku obowiązywać będzie promocja 15- i 30- minutowych biletów poznańskiej komunikacji miejskiej. Jak wiadomo te pierwsze są ważne do 25 minut, a drugie do 45 minut podczas jazdy tramwajem lub autobusem. Dłuższy czas przejazdu tymi biletami obowiązuje i obowiązywać będzie w dni powszednie w godz. 6 – 19, a w soboty od 8 do 14.

O przedłużeniu tej promocji zadecydowali radni na minionej (17 grudnia) sesji RM Poznania. Ich zdaniem, od 1 stycznia nie będzie funkcjonować karta PEKA (ma być wprowadzona 1 maja 2014 r.). Ponadto w Poznaniu nadal obowiązują objazdy z powodu np. remontu Kaponiery, co wydłuża czas przejazdu. Wpływ na to mają także korki uliczne w mieście.

Zarząd Transportu Miejskiego ocenia, iż z powodu tej przedłużonej promocji miasto tracić będzie miesięcznie około 75 tys. zł . Dziwne to jednak wyliczenie, w sytuacji kiedy pasażerowie tracą wiele czasu w znacznie dłuższych postojach i przejazdach środkami komunikacji miejskiej. Stracony czas jednak trudno policzyć.

Tekst i zdjęcie: Andrzej Świątek

1 komentarz

  1. mpkhejt pisze:

    Spadły 3 cm śniegu i nie dają sobie rady… Zresztą bilety w Poznaniu są strasznie drogie w porównaniu do innych miast!!!

Dodaj komentarz