Profesjonalne wsparcie grupy AccorInvest dla młodych kucharzy i cukierników


Mercure Poznań Centrum to nie tylko jeden z bardziej zasłużonych poznańskich hoteli ze słynną cukiernią. To również profesjonalne wsparcie przyszłym kadr branży hotelowej i gastronomicznej, także tych z niepełnosprawnościami. Wyrazem tego było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy hotelami grupy AccorInvest w Poznaniu z dwoma placówkami edukacyjnymi, które nastąpiło dzisiaj, w Hotelu Mercure Poznań Centrum.

Profesjonalne wsparcie grupy AccorInvest dla młodych kucharzy i cukierników

Pierwszą z placówek jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu. Dzięki umowie niesłysząca młodzież będzie mogła zdobyć wykształcenie w zawodach kucharza i cukiernika. Grupa AccorInvest, do której należy między innymi poznański Mercure, zapewni uczennicom i uczniom dostęp do fachowej, specjalistycznej wiedzy zdobywanej w realnym środowisku pracy. Dla najlepszych uczniów czekają oferty pracy w hotelach Grupy Accor – Orbis w Polsce. Co więcej, pierwsi uczniowie już rozpoczęli swoją kulinarną przygodę zawodową w Hotelu Mercure Poznań Centrum.

Drugą instytucją, z którą firma Orbis S.A. zawarła porozumienie o współpracy jest Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Wspólne działania będą dotyczyły realizacji działań w zakresie lepszego dopasowania programu kształcenia zawodowego w branży gastronomicznej i hotelarskiej do potrzeb rynku pracy. Dzięki temu absolwentki i absolwenci szkoły zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalających na podjęcie pracy w nowoczesnej firmie.

Umowy są zwieńczeniem naszej kilkuletniej współpracy ze szkołami i wsparcia aktywizacji zawodowej ich absolwentów i absolwentek. Tym chętniej zapraszamy także poznańskie media do udziały w tym ważnym dla nas wydarzeniu – mówi Marcin Procajło, dyrektor hotelu Mercure Poznań Centrum i przewodniczący rady PLOT.

Fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz