Prezydent wręczył klucze do mieszkań komunalnych


W piątek, 30 listopada br., prezydent Ryszard Grobelny wręczył pierwszym lokatorom klucze do nowych mieszkań komunalnych na Naramowicach. Przy ul. Bolka zamieszkają 32 rodziny, które zdecydowały się zamienić dotychczas zajmowane komunalne „M” na nowe.

 

Lokale w czterokondygnacyjnym bloku mają po dwa lub trzy pokoje i powierzchnię od 52 m2 do 62 m2, gdyż właśnie takich oczekują najemcy komunalni. Dwa mieszkania na parterze są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest niepodpiwniczony, bez balkonów, wybudowany według powtarzalnego, adaptowanego tylko do warunków miejscowych projektu. Dzięki temu koszt inwestycji wynosi niewiele ponad 3,2 miliona złotych brutto, czyli w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni lokali mniej niż dwa tysiące złotych.

Dom wzniesiono w technologii tradycyjnej z ogrzewaniem z miejskiej sieci cieplnej. Oszczędna, ale miła dla oka architektura i kolorystyka budynku oraz aż 48 miejsc parkingowych dla lokatorów to kolejne atuty inwestycji na Naramowicach. Co najważniejsze, dzięki przeprowadzce kolejnej grupie poznaniaków znacznie poprawi się standard zamieszkania, a zajmowane przez nich dotychczasowe „M” przeznaczone będą w większości na lokale socjalne i realizację wyroków eksmisyjnych.

To już kolejna zakończona w tym roku inwestycja Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Latem do nowych „M” osiedla na Głuszynie wprowadziło się 96 rodzin. Trwa budowa kolejnych 93 mieszkań przy ul. Łaskarza. W tym tygodniu został rozstrzygnięty przetarg na budowę kolejnego osiedla komunalnych domów – przy ul. Podolańskiej. Kolejni poznaniacy zamieszkają w trzech trzykondygnacyjnych budynkach ze 105. lokalami mieszkalnymi (oraz trzema lokalami użytkowymi) na przełomie roku 2013/2014 roku. Inwestycja kosztować będzie 10,8 miliona złotych.

Dodaj komentarz