Prezydent Poznania wraca na ring


W piątek, 12 maja, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zmierzy się – w szczytnym celu – z Mateuszem Masternakiem. Podczas Gali Biznes Boxing Polska pieniądze na wsparcie i zakup sprzętu dla poznańskiego ośrodka rehabilitacji przy ul. Mogileńskiej zbierać będzie Fundacja In_Spire.

Jacek Jaśkowiak i Mateusz Masternak
Obaj zawodnicy są gotowi do walki – przeszli już przez siedem sparingów, a w czwartek, 12 maja odbyła się oficjalna ceremonia ważenia. Gala, która rozpocznie się w piątek, o godz. 20:00, w pawilonie nr 6B na MTP, ma cel charytatywny. Jest nim zbiórka dla poznańskiej Fundacji In_Spire, która przeznaczy pieniądze na kupno sprzętu rehabilitacyjnego dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ulicy Mogileńskiej w Poznaniu.

Zakład przy ul. Mogileńskiej to bardzo ważne miejsce w stolicy Wielkopolski – rehabilitują się tam pacjenci po urazach ortopedycznych, po udarach, najczęściej są to seniorzy. Dzięki gali do placówki trafi m.in. specjalna bieżnia, która umożliwi ponowną naukę chodzenia.

Prezydent Poznania zmierzy się z Mateuszem Masternakiem. To polski pięściarz, walczący w wadze junior ciężkiej, były mistrz Europy organizacji EBU, multimedalista mistrzostw Polski. Poza głównym starciem wieczoru na ringu odbędą się też walki lokalnych przedsiębiorców, managerów i prawników – tzw. „białych kołnierzyków”. Wszyscy przygotowywali się do gali przez 8 tygodni w Olimpii Boks Poznań pod okiem trenera Wojciecha Komasy.

W przerwach między walkami będzie można wylicytować m.in. podpisaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę FC Barcelony, rękawice Dariusza Michalczewskiego z autografem, czapkę UFC Mateusza Gamrota czy zdjęcie Szymona Brodziaka z podpisem twórcy. Prezydent Poznania przekazał na licytację rękawice bokserskie z autografem Wołodymyra Kliczki.

To nie pierwsza walka charytatywna, w jakiej bierze udział prezydent Poznania. Wcześniej, w 2015 r. zmierzył się z wielokrotnym mistrzem świata, Dariuszem Michalczewskim. Wówczas cel również był szczytny: pomoc w zebraniu pieniędzy na oddział kardiochirurgii dziecięcej w Poznaniu.

W 2016 roku prezydent Poznania walczył na ringu z Przemysławem Saletą. Starcie przegrał, ale wygrały dzieci – mali pacjenci kliniki przy ul. Szpitalnej. Łącznie z licytacji podczas gali oraz zbiórek prowadzonych przez zawodników pozyskano blisko ćwierć miliona złotych. Pieniądze przeznaczono na budowę nowego skrzydła dla Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej przy ul. Szpitalnej w Poznaniu.

AW

Dodaj komentarz