Prace remontowe w rejonie mostu Dworcowego i ronda Starołęka


Dzisiaj rozpoczął się remont torowiska na moście Dworcowym i wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Głogowskiej i Matyi (węzeł Most Dworcowy). Prace zaplanowano także na rondzie Starołęka. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji będą obowiązywały do 1 września. Zostały one tak przygotowane, żeby zmniejszyć niedogodności.

most Dworcowy
Poznań dba o stan infrastruktury służącej komunikacji tramwajowej. Konieczne do przeprowadzenia remonty torowisk mają podnieść ich jakość i trwałość. Realizowane teraz prace będą procentowały w przyszłości, zapewniając pewny, wygodny, bezpieczny i sprawny przejazd tramwajem.

W tym roku odbyło się już kilka niezbędnych remontów. W kwietniu i maju na węźle Głogowska/Hetmańska wykonana została wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami (od strony Dębca i Rataj). Jednocześnie w tym miejscu wymieniono nawierzchnię w torowisku, a także na przejściu dla pieszych. Przy okazji tych prac odnowiono przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. W efekcie poruszanie się w tym miejscu jest dla uczestników ruchu bardziej bezpieczne i komfortowe.

W maju wyremontowano szyny i rozjazdy u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Wymieniono również zwrotnicę najazdową od strony Ogrodów i zjazdową na ulicy Kraszewskiego, a także szyny łukowe w rozjeździe od strony Ogrodów w ulicę Kraszewskiego oraz zregenerowano krzyżownice. Ponadto punktowo naprawiono także torowisko na ulicy Dąbrowskiego.

W miniony weekend natomiast, po zakończeniu prac na Dąbrowskiego, naprawiono krzyżownice w rejonie skrzyżowania ulic Roosevelta i Bukowskiej od strony ronda Kaponiera. Naprawa była pilna i niezbędna, tym bardziej, że podczas wakacji remontowane będzie torowisko na moście Dworcowym wraz ze skrzyżowaniem mostu Dworcowego oraz ulic Głogowskiej i Roosevelta. W momencie kiedy tramwaje nie będą mogły kursować przez most Dworcowy, dużo bardziej obciążony będzie właśnie węzeł Roosevelta/Bukowska.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz