Poznańskie Dni Rodziny startują dzisiaj


Przez cały dzień w pobliżu sceny rozmieszczone będą liczne atrakcje. Będzie można wziąć udział w warsztatach z tworzenia kwietnych kul, zrobić ekotorbę na zakupy z t-shirta czy uszyć firankowy woreczek na owoce czy warzywa. Najmłodsi będą mogli spróbować malowania na mleku oraz samodzielnie zrobić własne sole do kąpieli. Zaplanowano również drużynowe rysowanie na tablicy i wyścig ludzików LEGO.

Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprosi chętnych do budowy domków i poideł dla owadów. Własnoręcznie wykonane konstrukcje będzie można zawiesić albo postawić w ogrodzie czy na balkonie.

Nie zabraknie także animatorów i artystów z Ukrainy: Margo Pugaczenko pokaże, jak upiąć szalik, by zrobić z niego tradycyjne nakrycie głowy, a Nina Burnevich wprowadzi w świat ukraińskiej sztuki ludowej.

Na smakoszy czekać będą również stoiska gastronomiczne, a z okazji okrągłego jubileuszu będzie można poczęstować się słodkimi muffinami i wspólnie odśpiewać „Sto lat”.

Dwa tygodnie pełne atrakcji

Przez najbliższe dwa tygodnie na mieszkańców czekają liczne spektakle teatralne i taneczne, czytanie bajek, koncerty, warsztaty i spotkania dla rodziców. W programie są też wydarzenia dla seniorów, festyny i pikniki rodzinne, archeologiczne zabawy na powietrzu czy animacje w ogrodzie zoologicznym. Zaplanowane są też zajęcia w Bibliotece Raczyńskich, zabawy logopedyczne i sensoryczne, przechadzki z przewodnikiem, spotkanie integracyjne seniorów i dzieci oraz wiele innych atrakcji. Nie zabraknie też warsztatów: florystycznych, plastycznych, a także z robotyki i programowania. Większość wydarzeń jest bezpłatna, na część obowiązują zapisy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz