Poznańskie Dni Rodziny startują dzisiaj


Warsztaty, zabawy dla dzieci i dorosłych, wspólne budowanie domków dla owadów i koncert grupy Enej – to wszystko i wiele więcej czekać będzie na poznaniaków już w niedzielę na Placu Wolności. Rozpoczynają się jubileuszowe Poznańskie Dni Rodziny. To już 10. edycja wydarzenia organizowanego przez Miasto Poznań, które od lat łączy pokolenia w stolicy Wielkopolski.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 20:30. Na poznaniaków w każdym wieku czekać będą liczne atrakcje. Dla najmłodszych Teatr Blum przygotował spektakl „Piosenki na niepogodę”. Chwilę później swój repertuar zaprezentuje Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka z Ukrainy, zwyciężczyni wielu konkursów muzycznych. Zebranym na placu Wolności poznaniakom czas umili również Profesor Śledź i UkuPolaLele – czyli Przemysław Śledź, muzyk i instruktor gry na ukulele, który razem z 9-letnią Polą przybliży wszystkim sekrety tego wyjątkowego instrumentu. Oksana Tymoszenko poprowadzi warsztaty muzyczne, a później widzowie będą mogli wysłuchać recitalu Bartosza Kuczyka.

Tuż przed godziną 18 nastąpi oficjalne otwarcie Poznańskich Dni Rodziny, a o godz. 18.30 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Enej.

– Przed nami 17 dni pełnych atrakcji dla całych rodzin – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. – Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie możemy zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania i spędzania razem czasu. Program jest bardzo bogaty, każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz