Poznański Budżet Obywatelski 2022 – co się zmieni?


Potwierdzenie oddania głosu za pomocą kodu SMS; przywrócenie danych kontaktowych do wnioskodawców – to zmiany, które mają zostać wprowadzone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Zwiększy się też pula środków. Do wydania będą aż 22 mln zł – czyli o milion więcej niż rok temu.

Podczas wtorkowej sesji miejscy radni jednogłośnie przyjęli nowe zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Zmiany mają na celu usprawnienie tegorocznej edycji. W 2020 r., w wyniku rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, w regulaminie PBO 2021 trzeba było wprowadzić istotne modyfikacje, które znacznie utrudniły jego realizację. Dla przykładu, zakazano podawania podczas głosowania numeru PESEL, co mogło prowadzić do nadużyć (stąd więcej niż zwykle głosów nieważnych). W wyniku rozstrzygnięcia Wojewody usunięto również z zasad PBO obowiązku podawania przez wnioskodawcę adresu poczty elektronicznej lub numeru telefonu. Utrudniło to urzędnikom komunikację z wnioskodawcą.

– Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody jasno wskazało, że do pewnych propozycji nie ma powrotu i trzeba poszukać nowych rozwiązań – zauważa Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz