Poznańska Noc Muzeów 2023


Ponad 70 muzeów, galerii i innych organizacji otworzy w sobotę, 20 maja drzwi swoich instytucji kulturalnych dla poznaniaków i poznanianek. Na terenie całego miasta oglądać będzie można wystawy i brać udział w warsztatach. Będzie to największa edycja Nocy Muzeów w historii stolicy Wielkopolski.

Poznańska Noc Muzeów 2023

Niemal 200 atrakcji czeka poznaniaków oraz gości w ciągu jednej nocy. W tym roku do udziału w wydarzeniu zgłosiła się rekordowa liczba placówek. Muzea i galerie będą czynne od godz. 17:00 do minimum 1:00 w nocy. Na uczestników obok wystaw czekają interesujące warsztaty. Na przykład w Szkole Rysunku i Architektury dzieci i młodzież będą mogli bezpłatnie wziąć udział w kursach rysowania pastelami pod okiem profesjonalistów, a w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym czeka nauka kaligrafii arabskiej.

– Noc Muzeów integruje publiczne i prywatne wydarzenia kulturalne, aby pokazać to, co najlepsze. Miasto Poznań udostępnia wiele atrakcji, które każdy powinien zobaczyć – mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Ubiegłoroczna, jeszcze pandemiczna edycja zgromadziła ponad 52 tysiące odwiedzających. Liczę, że w tym roku pobijemy kolejny rekord.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz