Poznańska Liga Orliczek ma już 10 lat i gra dalej


Sparks Academy, Szkoła Podstawowa nr 69 w Poznaniu, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie i Warta Poznań – to kluby i szkoły, które wystąpiły w Turnieju Finałowym Poznańskiej Ligi Orliczek 2024. Rozgrywki regularnie wychowują reprezentantki kadr Wielkopolskiego ZPN i młodzieżowych reprezentacji Polski. Patronat nad cyklem sprawuje dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Poznańska Liga Orliczek od kilku lat gości na obiektach sportowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku, a w swojej historii zgromadziły każdy klub zajmujący się szkoleniem dziewcząt z Poznania i okolic. Początkowo rozgrywki były ukierunkowane na ratowanie talentów, które nie miały gdzie prezentować swoich umiejętności i popularyzacji kobiecej piłki w szkołach. Należy wspomnieć, iż w 2014 roku był to jedyny taki projekt w Polsce.

– Pomysł wyszedł od pani doktor Ewy Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas luźniej rozmowy ze mną i trenerką reprezentacji narodowej Niną Patalon uznaliśmy, że to może być fajny pomysł. Ten szybko przerodził się w realne działania. Aktualnie zabawa i popularyzacja kobiecej piłki – to cele, które nam przyświecają, a ponad 40 dziewczynek w turnieju finałowym pokazuje, iż PLO na stałe wpisało się w kalendarz rozgrywek sportowych – mówi trener kobiecej reprezentacji Polski w futsalu i współzałożyciel ligi, Wojciech Weiss.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz