Poznańscy „Łowcy głów” przejęli poszukiwania „Hossa”


Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych w Poznaniu przejęli poszukiwania Arkadiusza Łakatosza „Hossa”.  To poznańscy „Łowcy głów”  złapali Kajetana P. na Malcie.

 

Przypomnijmy, na początku lutego  w ręce policjantów CBŚP z Warszawy wpadł pomysłodawca mechanizmu oszustwa „na wnuczka” – 49-letni Arkadiusz Ł. ps. Hoss. Mężczyzna pozostawał w zainteresowaniu policji kilku krajów. Policja austriacka wystawiła za nim europejski nakaz aresztowania, policja z Luksemburga – poszukiwania w celu ustalenia miejsca pobytu. W Polsce podejrzany był o co najmniej 4 wyłudzenia pieniędzy na kwotę 1,4 mln złotych od starszych osób.

Funkcjonariusze CBŚP namierzyli Hossa w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. W momencie kiedy mężczyzna wychodził z bloku został zatrzymany. Nie stawiał oporu. Policjanci zabezpieczyli u niego zegarek wartości 40 tys. zł. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostały mu przestawione zarzuty oszustw mienia znacznej wartości. Za takie czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura chciała aresztowania mężczyzny, ale Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał, że w tej sprawie wystarczy 300 tys. zł kaucji oraz meldowanie się na komisariacie policji pięć razy w tygodniu. Arkadiusz Ł. raz tylko sam zgłosił się na komisariacie Poznań-Jeżyce.  Warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję sądu pierwszej instancji i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Po tym, jak policjanci nie zastali go w miejscu zamieszkania, Prokuratura Okręgowa w Warszawie 17 lutego  wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym podejrzanego Arkadiusza Łakatosza pseudonim Hoss.

Dodaj komentarz