Poznanianki zagrają w turnieju finałowym o II ligę

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały po tie-breaku z zespołem KS Spójnia Stargard i awansowały do turnieju finałowego o awans do II ligi. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 13-15 maja, a gospodarzem będzie klub UKS Jedynka Siewierz. Patronem medialnym poznańskich siatkarek jest dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

SKF KS Poznań - KS Spójnia Stargard - 03
Podopieczne Zbigniewa Woźniaka po niespodziewanej porażce z zespołem KS Stal Grudziądz 2:3 (więcej o tym meczu tutaj) musiały wygrać spotkanie ze Spójnią Stargard, aby nadal liczyć się w walce o awans do II ligi. Niestety spotkanie nie rozpoczęło się po myśli kibiców poznańskich siatkarek, gdyż mająca dzień przerwy ekipa Spójni szybko i pewnie wygrała premierową odsłonę 25:14. W drugim secie poznanianki zaprezentowały się już lepiej i wygrały 25:22, ale ich gra nadal pozostawiała wiele do życzenia. Rywalki wykorzystały to w kolejnej odsłonie wygrywając 25:18. Przebudzenie w zespole SKF KS Poznań nastąpiło dopiero w czwartym secie wygranym 25:13. Wierzące w końcowy sukces poznanianki nie dały się wybić z rytmu i wygrały również tie-breaka.