Poznaniacy, zwiedzajcie okolicę!


Powiat poznański to raj dla rowerzystów i miłośników pieszych wycieczek. Kilometry wytyczonych tras w urokliwym otoczeniu natury oraz znanych w całym kraju zabytków. Jak piękny i ciekawy jest to region będzie można się przekonać już 25 i 26 sierpnia w Komornikach podczas imprezy „Poznaj okolicę”. Na odwiedzających CH Auchan czeka wystawa zdjęć, bezpłatne mapki i rowery do wygrania w konkursie.

czolowa

W najbliższy weekend w Komornikach będzie można obejrzeć wystawę wielkoformatowych zdjęć z perełkami powiatu poznańskiego, m.in. Kórnikiem, Rogalinem, Puszczykowem. Przewodnicy PTTK opowiedzą o ciekawostkach i historii tych atrakcji oraz udzielą informacji, co i gdzie warto zobaczyć.

Aby nie zgubić się na szlakach, przygotowano dla odwiedzających bezpłatne mapki z wyznaczonymi trasami rowerowymi. Wybierając jeden z wielu szlaków będzie można po drodze zobaczyć zamki, pałace, zabytkowe kościoły, jak i również podziwiać piękny krajobraz Wielkopolskiego Parku Narodowego, czy uroczy Rogaliński Park Krajobrazowy.

Dla amatorów rywalizacji sportowej przygotowano dodatkową niespodziankę – konkurs w jeździe na rowerze treningowym na czas. Każdy, kto zrobi zakupy w galerii handlowej Auchan za kwotę minimum 50 zł, będzie mógł wziąć udział w konkursie i wygrać rower. Dla najmłodszych przygotowano specjalny ogródek, w którym dzieci będą mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi.

„Okolice naszej galerii słyną w całej Wielkopolsce ze swego piękna. Dodatkowo tereny te sprzyjają aktywnej formie spędzania czasu. Stąd pomysł na akcję, której celem jest propagowanie wiedzy o regionie i jego dobrodziejstwach kulturalnych, a także zachęcanie mieszkańców regionu i turystów do aktywnego spędzania czasu” – mówi Paulina Jeruzel–Dobska manager galerii.

Wydarzenie „Poznaj okolicę” będzie trwało dwa dni 25 i 26 sierpnia w godzinach 11.00–19.00 w CH Auchan Komorniki.

Dodaj komentarz