Poznań wesprze odbudowę Kijowa


Poznań znalazł się w gronie najważniejszych europejskich miast takich jak Paryż, Rzym, Helsinki, Bruksela, Berlin czy Wilno, które podpisały memorandum o współpracy i wsparciu odbudowy aglomeracji Kijowa.

Wolodymyr Kliczko i Jacek Jaskowiak
– Musimy wspierać Ukrainę zarówno teraz, gdy trwa wojna, jak i po jej zakończeniu – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Głęboko wierzę w zwycięstwo narodu ukraińskiego i mam nadzieję, że w odbudowę zniszczonego na skutek rosyjskich ataków kraju zaangażują się zarówno poznańskie spółki komunalne, m.in. Grupa MTP i Modertrans Poznań, jak i prywatne przedsiębiorstwa, takie jak chociażby Pekabex. To dla nich szansa na dalszy rozwój i wejście na nowy rynek o bardzo dużym potencjale.

Memorandum zostało podpisane podczas 7. Kijowskiego Forum Inwestycyjnego, odbywającego się pod hasłem: „Wielki Kijów. Odporność. Innowacja. Zrównoważony rozwój”. W tym roku spotkanie odbyło się w Brukseli i skupiło się na dyskusji na temat sytuacji Kijowa podczas wojny oraz na sposobach odbudowy miasta oraz Ukrainy. Gospodarzami wydarzenia byli Philippe Close, burmistrz Brukseli oraz Wołodymyr Kliczko – zastępujący swojego brata, Witalija Kliczkę, burmistrza Kijowa, który nie mógł opuścić kraju.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz