Poznań stanie się stolicą światowej animacji


Już pod koniec czerwca rozpocznie się 16. odsłona kwalifikującego do Oscara Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Jak co roku w programie znajdą się m.in. dzieła krótko- i długometrażowe, a także sekcja „Retrospektywy”. Po raz pierwszy na festiwalu pojawi się również blok poświęcony anime. Nową dyrektorką artystyczną wydarzenia została Adriana Prodeus.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator rozpocznie się 21 czerwca. Od początku swego istnienia stara się kształtować wrażliwość i poszerzać wiedzę publiczności w zakresie filmu animowanego. Przez ostatnie 15 lat zgromadził szerokie grono odbiorców – stałych uczestników festiwalu – ale nadal nie ustaje w misji docierania do nowych widzów.

– Poznań wyróżnia się ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi, jedną z ikon jest bez wątpienia Animator. To festiwal wielkiej klasy, który co roku gości wybitnych twórców, a zdobywcy Grand Prix ułatwia drogę do oscarowej nominacji. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowują to wydarzenie, dzięki czemu będziemy mogli wziąć udział w tym wspaniałym święcie filmu animowanego – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Rok 2023 będzie szczególnym rokiem dla festiwalu. Program 16. edycji powstaje we współpracy z nową dyrektorką artystyczną, Adrianą Prodeus.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz