Poznań pierwszy w europejskiej trasie


Kolejny sezon koncertów MADE N CHICAGO w Poznaniu otwiera 13.02.2013 o godz. 20.30 europejska premiera pierwszego albumu nowego amerykańsko-francuskiego projektu WATERSHED – z udziałem m.in. Nicole Mitchell. Poznański koncert będzie pierwszym na trasie promującej w Europie nowy album.

nicole

Z okazji edycji 2011 festiwali Jazz à Junas oraz Radio France i Montpellier, perkusista Denis Fournier zaprosił do Francji wielu muzyków z Chicago, głównie związanych z AACM (Association for the Advancement of Creative Musicians), legendarnym kolektywem muzyków, aktywnym od 1965 roku. Wówczas powstał pomysł jedynego w swoim rodzaju projektu WATERSHED  łączącego na bazie bluesa i kolektywnej improwizacji doświadczenia awangardy z Chicago i Francji. Nazwa zespołu pochodzi z wiersza francuskiego poety Rene Chara, który mieszkał na terenie rozlewisk wodnych, co było inspiracją do jego wielu wierszy z tomiku Fureur et mystere.

Do współpracy Denis Fournier zaprosił muzyków z dwóch pokoleń AACM  wiolonczelistkę Tomekę Reid i flecistkę Nicole Mitchell, które debiutowały w latach 90-tych oraz multiinstrumentalistę Hanah Jon Taylora, z którym perkusista koncertował już w latach 80-tych, w czasach, kiedy wraz z rosnącą popularnością Ethnic Heritage Ensemble czy Art. Ensemble of Chicago AACM stawał się Europie rozpoznawalną marką. Skład uzupełnił kontrabasista z Francji Bernard Santacruz. Pierwsza płyta zespołu ukazał się we Francji na przełomie roku dla znakomitej wytwórni ROGUE ART.

Szczegóły TUTAJ

WATERSHED

(USA- Francja)

Nicole Mitchell – flety

Hanah Jon Taylor  saksofon tenorowy, flet , EWI

Tomeka Reid – wiolonczela

Bernard Santacruz – kontrabas

Denis Fournier  perkusja, instrumenty perkusyjne

13.02.2013 godz. 20.30, bilety 25 zł

Scena na Piętrze ul. Masztalarska 8

bilety: ebilet.pl , CIM, kasa ESTRADY, przed koncertem

informacje/rezerwacje: 0.61. 855.26.81

 

Dodaj komentarz