Poznań gospodarzem zawodów IRONMAN 70.3!


4 września legendarna seria zawodów triathlonowych IRONMAN zadebiutuje w stolicy Wielkopolski. Rywalizacja odbędzie się na dystansach IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Grupa MTP.

Poznań jest kolejnym polskim miastem, po Gdyni oraz Warszawie, które będzie gościć najbardziej rozpoznawalny cykl zawodów triathlonowych na świecie.

– Cieszymy się bardzo, że dodajemy IRONMAN 70.3 Poznań i 5150 Poznań do naszego portfolio imprez IRONMAN w Polsce – powiedział Michał Drelich, dyrektor IRONMAN Poland. – To kolejny kamień milowy dla współczesnej polskiej sceny triathlonowej, ale także hołd dla jej historii, ponieważ etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Kierskim, gdzie miały miejsce pierwsze zawody triathlonowe w Polsce, które odbyły się w 1984 roku. Z niecierpliwością czekamy na wspaniały weekend triathlonowy w Poznaniu i nadal będziemy angażować całą swoją energię w stworzenie możliwie najlepszej imprezy dla naszych zawodników, partnerów, miasta-gospodarza – podsumował.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz