Powrót tramwajów na Hetmańskiej i remont na Dąbrowskiego


W sobotę – 18 maja, po zakończeniu prac remontowych na ulicy Hetmańskiej – na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Spowodowane tymi pracami zmiany w komunikacji na Jeżycach potrwają przez 3 tygodnie. Inaczej będą kursować tramwaje linii nr 2, 8 i 18, autobusy linii nr 164 i 191 oraz linii nocnych nr 216, 226, 219 i 258. Zmiany zostaną wprowadzone także na liniach turystycznych.

 remont na Dąbrowskiego
Dzisiaj zakończyła się naprawa rozjazdów na węźle tramwajowym Głogowska/ Hetmańska. Kilka dni temu przywrócono już także stałą organizację ruchu na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej i Kolejowej, a znajdujący się wcześniej w złym stanie technicznym przejazd torowy został wyremontowany.

Od soboty, 18 maja ruszają natomiast prace na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Były one konieczne w związku ze złym stanem technicznym rozjazdów. Ich termin zaplanowano tak, by skończyły się przed sezonem letnim, podczas którego planowany jest remont – także znajdujących się w złym stanie – rozjazdów i torowiska na węźle Most Dworcowy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz